/  / VM Motori w całości dla Grupy Fiata

VM Motori w całości dla Grupy Fiata

FIAT|
null
© Jeep
null

Po zatwierdzeniu przez stosowne organy państwowe został zakończony proces odkupienia przez Fiat Group Automobiles 50% udziałów w spółce VM Motori SpA, należących do General Motors, za kwotę 34,1 mln EUR.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Grupa Fiat, która już w roku 2010 zakupiła 50% udziałów VM, posiada teraz pełną kontrolę nad spółką. Zakup został zrealizowany w wyniku skorzystania z opcji sprzedaży przez spółkę GM po wielu latach owocnej współpracy.

Firma VM Motori produkcją silników wysokoprężnych zajmuje się od 1947 roku. W jej zakładzie we włoskim Cento pracuje około 1 150 osób.

Łącznie spółka VM produkuje około 90 000 silników rocznie, a wśród odbiorców znajdują się takie marki jak Jeep, Chrysler, Lancia i LTI (londyńskie taksówki). Ostatnio również Maserati zastosowało silnik VM, wprowadzając po raz pierwszy w swojej historii silnik wysokoprężny, najmocniejszy na świecie w omawianej kategorii.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane