/  / V edycja Fleet Management FORUM

V edycja Fleet Management FORUM

EuroFlota|
null
© EuroFlota
null

Już 18 czerwca, w ramach V edycji Fleet Management FORUM pt. „Skuteczne praktyki w finansowaniu i zarządzaniu flotą (2)” zaproszeni przez magazyn EuroFlota eksperci podejmą ważne zagadnienia z obszaru paliwowego VAT, flotowej mobilności i bezpieczeństwa, oraz technologii informatycznych i GPS.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W programie szkolenia znalazło się wiele interesujących i praktycznych tematów, których zawartość merytoryczna bezpośrednio przekłada się na proces administrowania flotą samochodową w firmie.

W ramach partnerstwa merytorycznego, objętego nad czerwcowym szkoleniem przez firmę EY (dawniej Ernst & Young) - globalnego lidera w zakresie usług podatkowych, prawnych, audytorskich, transakcyjnych i doradczych - zostanie zaprezentowany temat „Paliwowy VAT - nowe przepisy, orzecznictwo oraz nowe korzystne interpretacje”.

Wykład poprowadzi Dorota Pokrop, wybitny ekspert m.in. w dziedzinie podatku VAT, dyrektor w Dziale Doradztwa Podatkowego EY, lider Zespołu ds. Podatku VAT oraz licencjonowany doradca podatkowy. Zaprezentowane zostaną m.in. przełomowe, pozytywne interpretacje potwierdzające możliwość odliczania VAT z faktur wystawianych przez leasingodawcę z tytułu korzystania z kart paliwowych.

Dorota Pokrop wskaże m.in. jak poprzez odpowiednie sformułowanie zapytania do US, można z powodzeniem zabezpieczyć swoje rozliczenia (i te bieżące – przy np. paliwie do samochodów ciężarowych, i te przyszłe - przy paliwie od samochodów osobowych, gdzie od 1 lipca br. pojawi się możliwość odliczania 50% VAT). Zostaną również omówione nowe przepisy, które w obszarze paliwowego VAT zaczną obowiązywać od 1 lipca 2015 r. Dowiemy się ile i od czego odliczymy oraz jakie są szanse, niejasności i zagrożenia wynikające z nowych uregulowań.

Z kolei Maciej Kryda, który kieruje zespołem Działu Administracji w grupie Sanofi (jednej z największych firm farmaceutycznych na świecie i w Polsce) oraz zarządza i nadzoruje flotę ponad 800 samochodów, poprowadzi wykład pt. „Umowa CFM - rekalkulacje kontraktów, zmiany we flocie”. Przekaże praktyczne wskazówki w jaki sposób można zapewnić elastyczność flocie samochodowej, mimo sztywnych zapisów umowy CFM.  

Nowe przepisy, podatki, innowacyjne usługi czy produkty przynoszą nowe oczekiwania stawiane przed zespołem flotowym. Może to oznaczać potrzebę redukcji floty samochodowej lub zmniejszenia intensywności korzystania z niej lub wręcz odwrotnie - nowe kontrakty, czy zwiększenie pierwotnie prognozowanych przebiegów. W związku z tym rekalkulacja kontraktu może okazać się niezbędna. Czy bez wcześniejszego odpowiedniego przygotowania się do takiej ewentualności będzie ona możliwa?

W ramach case-study doświadczony ekspert, Piotr Białobłocki, właściciel firmy specjalizującej się w outsourcingowym zarządzaniu flotami, zarówno samochodów osobowych jak i ciężarowych, przedstawi zagadnienia związane z tematem „Jak oszczędzać, optymalnie wykorzystując możliwości systemów GPS i telematyki - eco driving.” W ramach wykładu dowiemy się m.in. na czym polega i do czego jest nam potrzebna integracja systemu do zarządzania flotą z systemem GPS? Co możemy osiągnąć dzięki takiej integracji oraz jak mogą wyglądać przykładowe raporty sprawozdawcze i ecodrivingowe.

Na czerwcowym FMF dowiemy się również, co to znaczy „dobre zapytanie ofertowe” oraz jak je stworzyć i o czym tu należy pamiętać? Wykład szkoleniowy poprowadzi Łukasz Jania, ekspert w zakresie zarządzania flotami, członek zarządu Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych. Uzyskamy m.in. wiedzę o tym jak precyzyjnie określić warunki firmy użytkującej flotę pojazdów, by wymusić precyzyjność przesłanej nam oferty oraz jakie składniki zapytania ofertowego wpływają na usprawnienie bieżącej i przyszłej komunikacji z oferentem CFM.

Dopełnieniem każdego z wykładów będzie 20-minutowa przerwa networkingowa, gdzie przy kawie będzie można wymienić się z prelegentami spostrzeżeniami oraz opiniami, a także przedyskutować je z pozostałymi uczestnikami Fleet Management FORUM. Będzie to także doskonały czas i miejsce na nawiązanie ważnych branżowych i biznesowych kontaktów oraz wymianę doświadczeń zawodowych związanych z efektywnym zarządzaniem firmowym parkiem samochodowym z przedstawicielami partnera głównego FMF – marki Nissan oraz pozostałych partnerów i wystawców - w szczególności firmy EY oraz firmy TRONIK.


Więcej informacji na euroflota.pl
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane