/  / Usługa AlphaElectric nowością w ofercie Alphabet

Usługa AlphaElectric nowością w ofercie Alphabet

Alphabet Polska|
null
© BMW
null

W połowie listopada Alphabet Polska wprowadził do oferty rewolucyjną ofertę obsługi pojazdów elektrycznych. AlphaElectric to pierwsza na polskim rynku kompleksowa usługa dedykowana flotom samochodowym, pozwalająca cieszyć się nieograniczonymi możliwościami, jakie niesie za sobą elektryczna mobilność.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Nowoczesne podejście do flot samochodowych coraz częściej zakłada włączanie napędów alternatywnych na etapie wyboru służbowych pojazdów. Alphabet jest pod tym względem prekursorem na polskim rynku CFM, dostarczając swoim klientom pierwszą w Polsce kompleksową usługę dedykowaną dla flot.

"Chociaż oferta firm CFM nie od dziś pozwala wziąć w użytkowanie auta elektryczne, to już zakres ich obsługi pozostaje najczęściej daleko w tyle w porównaniu z tym, oferowanym autom z tradycyjnymi silnikami spalinowymi - podkreśla Tomasz Krawczyk, eMobility Project Manager w Alphabet Polska.

"Biorąc pod uwagę specyficzny charakter użytkowania samochodów elektrycznych, ich skuteczna i efektywna implementacja do flot jest możliwa jedynie przy kompleksowym wsparciu, począwszy od analizy potencjału elektrycznego floty wraz z doborem modeli, poprzez dostarczenie infrastruktury do ładownia, aż po obsługę serwisową".

Potencjał wykorzystania elektrycznych samochodów we flotach jest ogromny, jednak powodzenie takiego przedsięwzięcia jest uzależnione od precyzyjnego dopasowania sposobu wykorzystania tych aut (np. jako pojazdów stricte miejskich lub tzw. aut poolowych, czyli wykorzystywanych przez różnych użytkowników).

Elektryczna mobilność w czterech krokach
Usługa AlphaElectric została zaprojektowana w oparciu o cztery etapy, dzięki którym każdy klient Alphabet ma możliwość optymalnego dopasowania oferty przyjaznych środowisku pojazdów do swoich potrzeb i oczekiwań.

Analiza floty
Analiza potencjału zastosowania pojazdów elektrycznych we flocie jest dokonywana w oparciu nie tylko o oczekiwania każdego klienta, ale przede wszystkim o konkretne dane historyczne na temat jego floty. W tym celu montowane są w wybranych autach urządzenia GPS, które rejestrują informacje o trasach pokonywanych przez pojazdy.

Na tej podstawie Alphabet jest w stanie precyzyjnie wskazać, które samochody mogą zostać wymienione na auta elektryczne. Dzięki wykorzystaniu precyzyjnych danych możliwe jest na tym etapie przeprowadzenie symulacji wdrożenia, obejmującej również takie parametry jak poziom kosztów i oszczędności oraz rozmiary potrzebnej infrastruktury do ładowania.

Dobór pojazdów
Wybór odpowiedniego napędu stanowi podstawę stworzenia indywidualnej oferty samochodów elektrycznych. Alphabet pomaga dopasować odpowiednie pojazdy zgodnie z zakresem, w jakim mają być one wykorzystywane. Jest to możliwe dzięki precyzyjnym danym pozyskanym z czytników GPS na etapie analizy floty klienta.

Takie rozwiązanie umożliwia precyzyjny dobór aut spośród samochodów z napędem elektrycznym (BEV), wyposażonych w technologię zwiększania zasięgu (range extender/REEV) lub hybrydowych typu plug-in (PHEV).

Dobór infrastruktury
Dzięki kompleksowym usługom doradztwa klienci Alphabet otrzymują nie tylko pakiet niezbędnych informacji, ale także gotowe do implementacji rozwiązania zaprojektowane tak, aby w optymalny sposób odpowiedzieć na potrzeby użytkowników elektrycznych pojazdów. Począwszy od najzwyklejszego urządzenia ściennego (tzw. wallboxa), które umożliwi ładowanie auta w ciągu nocy, poprzez inteligentną stację do szybkiego ładowania podczas przerw obiadowych, aż po stanowiska, dzięki którym auta mogą uzupełnić moc, stojąc na firmowym parkingu.

Na życzenie klienta przeprowadzona zostanie również weryfikacja instalacji elektrycznej oraz finalna instalacja urządzeń realizowana przez wykwalifikowanych partnerów Alphabet.

Usługi dla samochodów elektrycznych
Alphabet gwarantuje bieżące wsparcie dla kierowców, zapewniając im szybką i bezproblemową pomoc tam, gdzie najbardziej jej potrzebują: w drodze. Dzięki specjalnej infolinii zapewniamy użytkownikom pojazdów elektrycznych dostęp do doradców niezależnie od tego, czy potrzebują lawety do odholowania uszkodzonego samochodu czy informacji o najbliższej stacji kontroli pojazdów. Dostępna dla kierowców specjalna wyszukiwarka pozwoli im zawsze szybko odnaleźć najbliższy punkt do ładowania lub serwis.

Usługi dla samochodów elektrycznych obejmują także tzw. AdOn Auto, czyli dodatkowe pojazdy, dzięki którym pracownicy mogą zaplanować także dalsze podróże. Jest to opcja szczególnie przydatna w sytuacji, kiedy planowana przez pracownika podróż przekracza możliwości jego samochodu elektrycznego.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane