/  / USA: Dochodzenie w Daimler AG

USA: Dochodzenie w Daimler AG

null
© Mercedes-Benz
null

Koncern prowadzi wewnętrzne śledztwo dotyczące procesu homologacji, jaki stosuje firma na rynku amerykańskim w zakresie pomiarów emisji spalin w autach z silnikiem Diesla.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
15 kwietnia bieżącego roku Daimler otrzymał prośbę o podjęcie takich kroków ze strony amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości. Firma idzie na pełną współpracę z władzami i podejmuje się zbadania wszelkich ewentualnych nieprawidłowości oraz rozpocznie stosowne działania.

Jednocześnie Daimler odniósł się do pozwów zbiorowych, jakie przeciwko firmie złożyła w USA grupa posiadaczy samochodów Mercedesa. Firma uznaje postawione tam zarzuty o rzekomą manipulację wynikami emisji spalin za bezpodstawne i zapowiada obronę z wykorzystaniem wszelkich dostępnych środków prawnych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane