/  / USA: Cayenne diesel w zawieszeniu

USA: Cayenne diesel w zawieszeniu

null
© Porsche
null

Generalny importer marki Porsche w USA zdecydował o czasowym wstrzymaniu sprzedaży modelu Cayenne z silnikiem Diesla. Do odwołania.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Decyzja podjęta 3 listopada dotyczy oferowanych na rynku amerykańskim egzemplarzy Porsche Cayenne diesel – rocznik modelowy 2014 do 2016. Podjęto ją w odpowiedzi na informację, którą przesłała agencja EPA w związku z podejrzeniami o rzekome stosowanie za Oceanem nielegalnego oprogramowania w 3-litrowych dieslach TDI V6 koncernu Volkswagen AG (PATRZ TUTAJ).

Amerykańskie Porsche podkreśla, że firma intensywnie pracuje nad jak najszybszym wyjaśnieniem zaistniałej sytuacji. Klienci mogą bez obaw korzystać nadal ze swoich samochodów.

Wyniki sprzedaży od stycznia
Od początku bieżącego roku trafiło do klientów w USA łącznie około 13 700 egzemplarzy Porsche Cayenne. Z powyższego wersje wysokoprężne stanowią około 3 000 sztuk.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane