/  / Uniwheels: Ekspansja w Polsce

Uniwheels: Ekspansja w Polsce

null
© Uniwheels
null

Grupa Uniwheels zamierza zwiększyć moce produkcyjne w Polsce i zbudować kolejny, trzeci już zakład.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Dwa istniejące zakłady grupy Uniwheels w Stalowej Woli wyprodukowały w ubiegłym roku ponad 6 milionów felg. Około 75% egzemplarzy trafiło do renomowanych producentów samochodów takich jak Audi, BMW, Mercedes, Jaguar Land Rover, PSA i Volvo na tzw. pierwszy montaż (OEM). Pozostała część produkcji przeznaczona została na detaliczny rynek akcesoryjny.

Uniwheels chce rozwijać swój biznes w Polsce. Pierwszym etapem inwestycji będzie budowa kilku nowych budynków oraz montaż dodatkowej, w pełni zautomatyzowanej linii do malowania, która będzie wspierać już istniejące linie produkcyjne.

Kolejne etapy inwestycji składają się z budowy nowej odlewni, wraz z wyposażeniem w nowe maszyny odlewnicze, piece do topienia oraz zautomatyzowane maszyny, wspierające proces produkcyjny.

W pierwszej fazie moce produkcyjne w Polsce zostaną zwiększone do 1,2 mln felg rocznie do końca 2016 roku, a osiągnięcie docelowych nowych mocy około 2 mln felg rocznie planowane jest do końca 2017 roku.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane