/  / Umarł zespół, niech żyje zespół!

Umarł zespół, niech żyje zespół!

IBRM Samar |
null
null

Premier rozwiązał międzyresortowy zespół ds. motoryzacji. Resort gospodarki zapowiada jednocześnie powołanie w jego miejsce... nowego zespołu. O co tu chodzi?

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Wieści o możliwości likwidacji przez rząd Międzyresortowego Zespołu ds. Wzrostu Konkurencyjności Przemysłu Motoryzacyjnego krążyły już od kilku tygodni. Pierwszy niepokojący sygnał pojawił się na początku października, gdy na pytanie IBRM Samar o termin najbliższego posiedzenia zespołu, resort gospodarki odpowiedział, że spotkanie zaplanowane na 3 października …zostało odwołane. I tyle. Pytanie powtórzyliśmy 12 listopada.  Odpowiedź nie była wielkim zaskoczeniem. - Zgodnie z zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów zlikwidowano kilkanaście zespołów, w tym Międzyresortowy Zespół ds. Wzrostu Konkurencyjności Przemysłu Motoryzacyjnego. Aktualnie trwają prace nad powołaniem nowego zespołu, który będzie zajmował się problematyką sektora motoryzacyjnego.O terminie powołania zespołu oraz zakresie tematycznym jego prac poinformujemy na stronach internetowych Ministerstwa - odpowiedziało nam biuro prasowe Ministerstwa Gospodarki.

Dlaczego rząd likwidując jeden zespół, chce na jego miejsce powołać następny?
Tego resort gospodarki nie wyjaśnił. Inna sprawa czy platforma ta zasłużyła się w jakiś szczególny sposób w historii dialogu rządu z branżą motoryzacyjną. Odpowiedź na to pytanie jest raczej negatywna. Mimo szczerych chęci i olbrzymiego zapału wszystkich uczestników prac zespołu, efekty jego działalności są dość mizerne. Bez realnego wsparcia tzw. „najwyższych czynników” niewiele dało się zrobić.

Międzyresortowy Zespół ds. Wzrostu Konkurencyjności Przemysłu Motoryzacyjnego został powołany Zarządzeniem Nr 128 Prezesa Rady Ministrów z 21 listopada 2008 r. W jego pracach uczestniczyli sekretarze lub podsekretarze stanu z ministerstw: Finansów; Gospodarki; Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej; Nauki i Szkolnictwa Wyższego; Spraw Wewnętrznych; Spraw Zagranicznych; Administracji i Cyfryzacji, Środowiska, a także zaproszeni przedstawiciele izb branżowych, organizacji pozarządowych i środowisk naukowych.

 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane