/  / Udziały PSA dla Chińczyków

Udziały PSA dla Chińczyków

null
© Peugeot
null

We wtorek rada nadzorcza koncernu PSA Peugeot Citroen wyraziła zgodę na przekazanie udziałów w przedsiębiorstwie dla chińskiej Dongfeng Motor Corportation oraz francuskiego rządu.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Ustalono, że Dongfeng oraz francuski rząd zapłacą po 800 mln EUR za 14% udziałów w  PSA Peugeot Citroen, które przypadną na każdą ze stron tak, aby swoją wysokością zrównać się z udziałami należącymi do rodziny Peugeot.

Planowana transakcja wraz z planami podwyższenia kapitału PSA Peugeot Citroen o 3 mld EUR stanowi przełomowy moment w historii firmy, która jest kontrolowana przez rodzinę Peugeot od chwili powstania w 1896 roku.

Planowane zmiany mają poprawić sytuację finansową francuskiego giganta motoryzacji. W całym roku 2013 grupa PSA Peugeot Citroen zmniejszyła stratę netto do 2,32 mld EUR wobec 5,01 mld EUR w roku 2012. Przychody spadły o 2,4% do 54,09 mld EUR.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane