/  / Udział diesla poniżej 50% rynku

Udział diesla poniżej 50% rynku

null
© Skoda
null

We wrześniu ubiegłego roku wybuchła tzw. afera Dieselgate. Jaki aktualnie udział w rynku nowych samochodów osobowych mają w Europie auta zasilane olejem napędowym?

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według raportu firmy LMC Automotive, w marcu bieżącego roku udział aut wyposażonych w silnik Diesla na tle całego rynku nowych osobówek w Europie Zachodniej wyniósł szacunkowo około 49,1%. To o 1,8 pp. mniej niż w omawianym miesiącu rok temu. Analitycy branżowi twierdzą, że nie jest to bynajmniej niespodzianka, lecz raczej kontynuacja trendu obserwowanego systematycznie od kilku ostatnich lat.

LMC Automotive nie wyklucza, że w poszczególnych miesiącach A.D. 2016 diesel może i wróci do wyniku powyżej 50% udział rynkowego, to jednak na koniec bieżącego roku kalendarzowego spodziewany jest poziom poniżej tej wartości. Według statystyk na koniec pierwszego kwartału, w krajach Europy Zachodniej wolumen oscylował w granicach 50,1% (-2 pp).

W ujęciu liczbowym rynek nowych osobówek z dieslem na Starym Kontynencie wypracował nawet wzrost wynoszący niespełna 60 000 egzemplarzy r/r (do nieco ponad 1,83 mln sztuk). Szkopuł w tym, że europejski rynek motoryzacyjny jako całość może pochwalić się jeszcze wyższym wzrostem.

Natomiast wynik segmentu diesli na koniec całego bieżącego roku zamknie się według prognoz LMC Automotive na poziomie około 6,92 mln egzemplarzy.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane