/  / Udany grudzień dla internetowego sprzedawcy opon

Udany grudzień dla internetowego sprzedawcy opon

Oponeo|
null
© Oponeo.pl
null

Choć w grudniu śnieg pojawił się dosłownie na chwilę, polskiemu liderowi w internetowej sprzedaży opon udało się dzięki temu uzyskać spore wzrosty przychodów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W grudniu spółka Oponeo.pl wygenerowała około 30,4 mln zł przychodów i zamknęła rok łącznymi przychodami w wysokości 319 mln zł, co stanowi 24% wzrost względem przychodów za cały 2013 rok.

Wyższe przychody w grudniu ubiegłego roku to efekt 36% wzrostu zamówień, jaki Oponeo.pl odnotowała na wszystkich rynkach. Na polskim – głównym dla firmy rynku zbytu, który w grudniu 2014 roku stanowił 61,5% udziału zamówień – zrealizowano o 18% więcej zamówień w porównaniu z analogicznym okresem 2013 roku.

Na rynkach zagranicznych Oponeo.pl zrealizowało natomiast 68% wzrost zamówień. Wzrost nie obejmuje zamówień z rynku brytyjskiego, niemieckiego i tureckiego, gdzie firma sprzedaje opony i felgi przez spółki zależne.

"W 2014 roku udało nam się zrealizować w sumie 24% więcej zamówień niż w 2013 roku, dzięki czemu uzyskaliśmy rekordowe przychody w historii Oponeo.pl - podkreśla Dariusz Topolewski, prezes zarządu.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane