/  / Trwa dobra passa Fiata

Trwa dobra passa Fiata

null
© FIAT
null

Koncern Fiat Chrysler Automobiles należy do tych graczy, których sprzedaż w Europie rośnie w szybszym tempie niż cały rynek samochodowy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.

W lutym marki wchodzące w skład grupy Fiat Chrysler Automobiles uzyskały na rynku europejskim wynik na poziomie prawie 81 000 egzemplarzy. Cała branża może pochwalić się wzrostem o dynamice ponad 14%, jednak FCA wypada pod tym akurat względem jeszcze lepiej – na tle wyników uzyskanych w lutym ubiegłego roku wzrost rejestracji wynosi akurat aż 22,4%.

Dzięki takim rezultatom Fiat Chrysler Automobiles osiągnął wzrost udziału rynkowego do poziomu około 7,4%. Pod względem wolumenu sprzedaży włosko-amerykański koncern to aktualnie czwarta siła na Starym Kontynencie.

Czekając na nowe wersje Tipo
Na markę Fiat przypadło z powyższego prawie 61 000 sprzedanych egzemplarzy (+24,4%). Możemy więc mówić już o 28. miesiącu pod rząd, kiedy to producent Pandy i "pięćsetki" notuje nieprzerwany wzrost.

Podczas niedawno zakończonej wystawy w Genewie marka Fiat zaprezentowała publiczności nowe Tipo w dwóch kolejnych odmianach nadwoziowych – jako hatchbacka i kombi. Dotychczas klienci złożyli na Tipo łącznie ponad 22 000 zamówień. Co warto podkreślić, we Włoszech ten kompaktowy model plasuje się już w TOP-5 wśród najpopularniejszych graczy swojego segmentu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane