/  / Trudny rozwój

Transport drogowy | Trudny rozwój

Euler Hermes|
null
© MAN
null

Przewoźnicy nie mogą liczyć na specjalne ożywienie. Winne są: duże rozdrobnienie rynku oraz wysokie koszty pracy. Nie pomogą nawet niskie ceny paliw - prognozuje firma Euler Hermes, zajmująca się ubezpieczeniami należności handlowych.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Eksperci ubezpieczyciela zwracają ponadto uwagę, że na rynku przewozów drogowych dominują firmy z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw, które mają ograniczone „możliwości w zakresie kształtowania cen, a tym samym ograniczoną rentowność”. - Bolączką tego rynku jest również duże uzależnienie przedsiębiorstw od kosztów pracy. W Europie stanowią one aż 29 proc. wszystkich kosztów ponoszonych przez przewoźników – przekonują eksperci Euler Hermes.  

W raporcie możemy przeczytać, że przewidywalny globalny wzrost gospodarczy oraz zauważane trendy w przepływach handlowych znacząco wpłyną na poziom przychodów generowanych przez cały rynek transportowy. - Rosnące ograniczenia środowiskowe zmuszą wiele firm do poczynienia większych inwestycji, co z kolei przełoży się na poziom ich marż. Spodziewany jest także dynamiczny rozwój usług zwiększających rentowność przewoźników – twierdzi Euler Hermes.

PJ

 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane