/  / Trójmiejski dealer Opla na fali wzrostu

Trójmiejski dealer Opla na fali wzrostu

null
© Opel
null

W okresie styczeń-maj firma Serwis Haller jako partner sieciowy General Motors Poland sprzedała aż o 33% więcej samochodów marki Opel niż w tym samym okresie rok wcześniej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W samym maju sprzedaż firmy wzrosła natomiast o ponad 43%. To kolejny, piąty w bieżącym roku miesiąc z rzędu, w którym dostawy samochodów niemieckiego producenta przez największego i najstarszego dealera Opla w Trójmieście rosną w tempie dwucyfrowym.  

Najchętniej kupowanym modelem Opla przez pomorskich kierowców jest Corsa, która w pierwszych pięciu miesiącach bieżącego roku stanowiła blisko 37,5% wszystkich sprzedanych samochodów spod znaku błyskawicy. Najpopularniejszą wersją wyposażeniową jest specyfikacja Active, stanowiącą przeszło 77% wszystkich nabywanych Cors.

82% nabywców małego Opla wybiera ostatecznie nadwozie pięciodrzwiowe, a najpopularniejszym silnikiem jest benzynowa jednostka 1.2. Najwięcej użytkowników Corsy, bo aż 23%, gustuje w kolorze granatowym.

Drugim najchętniej kupowanym modelem w salonach Serwis Haller jest kompaktowa Astra, na którą zdecydowało się blisko 17% pomorskich klientów marki. W przypadku tego akurat samochodu klienci Serwis Haller, podobnie jak w przypadku Corsy, decydują się na wersję Active, która stanowi 33% całego wolumenu.

Ponad połowa kupujących Astrę wybiera karoserię pięciodrzwiową oraz silnik benzynowy o mocy 115 KM. Na liście ulubionych kolorów prym wiedzie czarny, brązowy oraz szary.

Na podium najpopularniejszych modeli kupowanych w Serwis Haller uplasowała się także Insignia, która stanowi aż 15% sprzedawanych Opli. Najchętniej wybierana jest w wersji Cosmo w nadwoziu Sports Tourer oraz z silnikiem Diesla o mocy 130 KM.

Tuż za podium znalazł się natomiast miejski SUV Mokka, na którego decyduje się około 13% nabywców.

Majowy wynik sprzedaży Opla w Serwis Haller był pod względem wzrostu sprzedaży drugim najlepszym miesiącem w roku. Lepszy do tej pory okazał się jedynie kwiecień, w którym wzrost względem analogicznego miesiąca zeszłego roku wyniósł 45%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane