/  / Toyota z rekordowym wzrostem

RYNEK | Toyota z rekordowym wzrostem

Toyota|
null
© Toyota
null

Japończycy zanotowali w kwietniu bardzo dobre wyniki sprzedaży na polskim motorynku: uzyskany wynik to 3 162 egzemplarzy, czyli o ponad 50% więcej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej. Udział rynkowy Toyoty to aż 11,3%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
"Jesteśmy obecnie jedyną liczącą się firmą w Polsce, która po zakończeniu okna kratkowego w marcu jest w stanie utrzymywać rejestracje nowych samochodów na tak wysokim poziomie i przy tak wielkich, ponad 50-procentowych wzrostach - zaznacza Jacek Pawlak, prezes Toyota Motor Poland.

W kwietniu dwa modele Toyoty znalazły się w pierwszej dziesiątce najczęściej kupowanych nowych aut na rynku w Polsce. Kompaktowy Auris z liczbą 915 zarejestrowanych egzemplarzy był drugim najczęściej wybieranym pojazdem ze stratą zaledwie jednego egzemplarza do miejsca pierwszego. Z kolei Toyota RAV4 zajęła w tych statystykach miejsce ósme (626 rejestracji), zostając tym samym liderem sprzedaży w segmencie SUV.

Natomiast po czterech miesiącach bieżącego roku Toyota wypracowała ponad 3,5-tysięczną przewagę nad czwartym w tabeli Fordem oraz atakuje pozycję drugiego Volkswagena, do którego po kwietniu traci zaledwie 612 egzemplarzy.

"W całym 2014 roku Toyota ma rekordowy dla czołówki rynku wzrost: aż 52%. Po kwietniu jest jasne, że rosnąca popularność Toyoty wynika przede wszystkim z uznania klientów dla naszych nowych modeli, co jest długotrwałym trendem - kontynuuje Jacek Pawlak.

"Coraz szersza grupa klientów decyduje się również na zakup hybrydowych Toyot. To u nas sprawdzona i rozwijana już od ponad 17 lat technologia, dziś obecna także pod maską popularnych Yarisów i Aurisów. Jeszcze trzy lata temu sprzedawaliśmy rocznie zaledwie około 200 hybryd. Rok 2013 zakończyliśmy wynikiem sprzedaży ponad 2 000 tych aut (głównie Aurisów i Yarisów). W 2014 roku przekroczymy kolejny próg: 3 000 sprzedanych hybryd".

Łącznie w okresie styczeń-kwiecień dwa modele Toyoty znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się samochodów na polskim rynku: Auris (3 808 egzemplarzy) oraz Yaris (2 581 egzemplarzy). Kolejną Toyotą w rankingu popularności jest Avensis, który odnotowuje 47-procentowy wzrost rejestracji względem zeszłego roku.

Co warto też podkreślić, Toyota Motor Poland jest od miesięcy najszybciej rozwijającym się przedstawicielstwem krajowym w całej europejskiej sieci koncernu. 2013 rok polski oddział grupy zakończył z największym wzrostem sprzedaży na Starym Kontynencie. Doskonałe wyniki po pierwszych czterech miesiącach bieżącego roku pozwalają Toyocie Motor Poland utrzymywać pozycję europejskiego lidera wzrostów.

W kolejnych miesiącach polska Toyota nie zwolni tempa. Po "ofensywie kompaktowej" z 2013 roku w roku bieżącym przyjdzie czas na nowe modele w segmencie A oraz B: już w czerwcu na rynku zadebiutuje zupełnie nowe Aygo, natomiast w sierpniu pojawi się gruntownie zmodernizowany Yaris.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane