/  / Toyota wyprodukowała ponad 200 milionów aut

Toyota wyprodukowała ponad 200 milionów aut

Toyota|
null
© Toyota
null

Toyota Motor Corporation poinformowała, że w czerwcu łączna liczba wyprodukowanych przez firmę pojazdów przekroczyła poziom 200 milionów egzemplarzy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Osiągnięcie tego wyniku zajęło 76 lat i 11 miesięcy. Jako pierwszą, w sierpniu 1935 wydział motoryzacyjny fabryki krosien automatycznych Toyoda (Toyoda Automatic Loom Works, Ltd.) wyprodukował ciężarówkę Model G1. Po wyodrębnieniu wydział ten przekształcił się w Toyota Motor Corporation.

Na koniec czerwca 2012 liczba pojazdów wyprodukowanych przez TMC w Japonii osiągnęła łącznie 145,21 mln, zaś w fabrykach zagranicznych 55,12 mln egzemplarzy.

Całkowita liczba pojazdów, wyprodukowanych od roku 1992 do końca roku 2011 w europejskich fabrykach Toyoty w Czechach, Francji, Portugalii, Rosji, Turcji i Wielkiej Brytanii, sięgnęła 7,44 mln egzemplarzy.

Udany start nowej Toyoty Corolli

Najliczniej produkowanym modelem marki Toyota jest Corolla, której XI generację zaprezentowano w Japonii 11 maja.

Łączna światowa produkcja Corolli na koniec czerwca 2012 wyniosła około 39,08 mln egzemplarzy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane