/  / Toyota: 150 milionów samochodów z Japonii

Toyota: 150 milionów samochodów z Japonii

TOYOTA|
null
© Toyota
null

Jak ogłosiła Toyota Motor Corporation z siedzibą w Tokio, w końcu 2013 roku wyprodukowany został 150-milionowy samochód koncernu w Japonii.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Osiągnięcie produkcji 150 milionów samochodów w japońskich fabrykach zajęło firmie 78 lat i 5 miesięcy. Pierwszy pojazd spod szyldu Toyoty, czyli ciężarówka G1, opuściła zakłady Toyoda Automatic Loom Works (później przekształcone w TMC) w kwietniu 1935 roku.

Całkowita światowa produkcja firmy wynosiła w końcu 2013 roku około 210 milionów samochodów, z czego mniej więcej 70% stanowiła produkcja japońska.

Największy udział miał w niej model Corolla z produkcją na poziomie 24,45 mln egzemmplarzy.

Toyota, pomimo rozbudowy sieci fabryk na całym świecie, pozostaje wierna koncepcji utrzymywania produkcji w Japonii. Jest to element utrzymywania globalnej przewagi konkurencyjnej firmy i wypełniania zobowiązań wobec rodzimego społeczeństwa.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane