/  / To będzie dobry rok dla branży CFM w Polsce

To będzie dobry rok dla branży CFM w Polsce

LEASEPLAN|
null
null

Rok 2013 oceniam jako dynamiczny, wymagający, ale i satysfakcjonujący - mówi Sławomir Wontrucki, prezes LeasePlan Fleet Management Polska. Firma utrzymuje pozycję lidera w wynajmie długoterminowym aut firmowych na polskim rynku z flotą przeszło 22 000 pojazdów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
"Przedsiębiorcy cenią sobie wynajem długoterminowy aut służbowych. Liczba pojazdów finansowanych i zarządzanych przez firmy członkowskie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów wzrosła w ciągu roku o prawie 11%. Zarejestrowaliśmy ponad 6 500 nowych samochodów, z czego przeszło 2 500 stanowi wzrost organiczny, pochodzący w większości z istniejącego portfela - wylicza Sławomir Wontucki.

Klucz do sukcesu
LeasePlan pozostaje bezkonkurencyjny wśród firm oferujących najbardziej zaawansowaną formę wynajmu długoterminowego i zarządza już 18  870 pojazdami w usłudze full service leasing (FSL). To obecnie najpopularniejsza forma wynajmu, obejmująca ponad 80% polskiego rynku CFM.

"Kluczowymi elementami, które pozwalają utrzymywać klientów i pozyskiwać nowych, są według nas: pełniejsza integracja systemów operacyjnych z partnerami, rozwój narzędzi BPM, automatyzacja i poszukiwanie coraz lepszych rozwiązań w zakresie efektywności kosztów. Chcemy się wyróżniać na tym rynku, dlatego nieustannie poszerzamy ofertę produktową m.in. o usługi likwidacji szkód i pełniejszej kontroli 'szkodowości'. Indeksy zadowolenia klientów, kierowców i pracowników w porównaniu z rokiem ubiegłym są jeszcze wyższe. To cieszy, ale i zobowiązuje. Utrzymanie tych wyników w 2014 już samo w sobie stanowi ambitny cel, ale nie obawiamy się tego wyzwania - mówi Sławomir Wontrucki z LeasePlan Fleet Management Polska.

Prognozy na 2014 rok
Co powoduje rosnące zainteresowanie firm usługami sektora CFM? Dla przedsiębiorców duże znaczenie ma minimalizacja ryzyka związanego z zarządzaniem flotą i możliwość przeniesienia go na dostawcę. Równie ważnym argumentem jest brak konieczności zamrażania własnych środków finansowych.

Raty wynajmu długoterminowego stanowią koszt uzyskania przychodu: zmniejszają podstawę opodatkowania, poprawiając tym samym płynność finansową firmy. Mimo tego, że gospodarka krajowa pracuje na zwolnionych obrotach, branża CFM nie ma powodów, aby obawiać się stagnacji.

"Jeśli chodzi o rynek, to nie oczekujemy radykalnych zmian na plus czy na minus. Zamieszanie w kwestii 'kratek' szybko minie i nie będzie stanowiło o sukcesie branży w 2014. Kolejne i mam nadzieję ostateczne zmiany w metodologii odliczania VAT od samochodów firmowych są oczekiwane przez nas wszystkich. Liczymy na wprowadzenie klarownych zasad, trudnych do podważenia, ale ułatwiających życie przedsiębiorcom zainteresowanym leasingiem operacyjnym aut - mówi ekspert LeasePlan Fleet Management Polska.

"Oczekiwany wzrost PKB i ożywienie rynku, a zwłaszcza konsumpcji, spowodują korzystne zmiany w całej gospodarce. Rosnący optymizm to zawsze pozytywny impuls do rozwoju rynku. Niemniej jednak nic nie zastąpi przywództwa kosztowego i wysokiej jakości usług. Wierzę, że to będzie ciekawy i dobry rok dla naszej branży".
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane