/  / Tesco pojedzie z LeasePlanem

Tesco pojedzie z LeasePlanem

LeasePlan|
null
© LeasePlan
null

Do nowych klientów LeasePlan Fleet Management dołączyło Tesco, największa brytyjska sieć hipermarketów i supermarketów, która ma swoje filie w 10 krajach. Zamówienie, które LeasePlan zrealizuje w Polsce dla Tesco, to 450 aut. Poza tym LeasePlan obsłuży również floty Tesco w Czechach, Słowacji, Węgrzech i Turcji.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
To pierwszy tak duży międzynarodowy projekt w całości nadzorowany przez polski odział LeasePlan, w którym osoba nadzorująca musiała koordynować proces ofertowania, weryfikacji usług oraz wspierać w kluczowych aspektach negocjacje umów poszczególnych krajów.

Do przetargu Tesco zaprosiło trzy firmy oferujące wynajem długoterminowy na czterech rynkach Europy Środkowej i w Turcji. W końcowej fazie zdecydowano, że to LeasePlan obsłuży floty Tesco w Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech i Turcji.

"Do 2012 roku zakupy samochodów dla Tesco były realizowane z własnych środków, po blisko 10 latach przy okazji ujednolicenia floty w CE i Turcji postanowiliśmy skorzystać z wynajmu długoterminowego, obecnego na wszystkich pozostałych rynkach. Cieszę się, że pomimo początkowych obaw przed wprowadzeniem zmian we flocie aktualnie otrzymuje tylko pozytywne komentarze - mówi Wojciech Regucki, CE&Turkey Fleet Manager, Tesco.

"O wyborze LeasePlan zdecydowało nie tylko międzynarodowe doświadczenie firmy i pozycja lidera na wielu rynkach, ale przede wszystkim innowacyjne i korzystne rozwiązania zaproponowane przez LeasePlan jak Otwarta Kalkulacja".

Otwarta Kalkulacja to usługa, która gwarantuje klientowi przejrzystość kosztów ponoszonych na flotę, ale także zwrot ewentualnych nadpłaconych w trakcie okresu leasingowego środków finansowych.

LeasePlan jest jedyną firmą oferującą tego typu innowacyjne rozwiązanie.

"Prowadzimy wiele działań zmierzających do obniżenia kosztów floty w naszej firmie, dlatego wybraliśmy Otwartą Kalkulację. Jestem przekonany, że po zakończeniu kontraktu wspólnie z LeasePlan będziemy mogli podzielić się zyskiem wynikającym z niskich kosztów serwisowania. Cieszę się, że długoletnie działania prowadzące do obniżania kosztów floty nadal będziemy mogli wykorzystywać po zmianie finansowania na wynajem długoterminowy - dodaje Wojciech Regucki.

Do końca bieżącego roku LeasePlan Fleet Management Polska zrealizuje zamówienie na ponad 120 aut. Docelowa flota obsługiwana przez firmę w Polsce liczyć będzie pół tysiąca samochodów.

Kolejny etap współpracy zakłada wdrożenie międzynarodowego systemu raportowania pozwalającego na zbieranie i analizę danych ze wszystkich krajów.

"Jesteśmy częścią międzynarodowej korporacji, dlatego korzystamy z cennych doświadczeń i nowoczesnych rozwiązań naszych specjalistów z innych europejskich krajów. Kompleksowość oferty połączona z jej elastycznością oraz wsparta efektem skali powoduje, iż zewnętrzne zarządzanie flotą samochodową jest bezkonkurencyjne w stosunku do działów floty funkcjonujących w ramach przedsiębiorstwa - tłumaczy Artur Sulewski, dyrektor handlowy, LeasePlan Fleet Management Polska.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane