/  / Taka sprzedaż cieszy Porsche

Taka sprzedaż cieszy Porsche

Porsche|
null
© Porsche
null

Aż 408 nowych samochodów Porsche zarejestrowano w Polsce od początku stycznia do końca czerwca. Względem analogicznego okresu ubiegłego roku oznacza to ponad 78-proc. wzrost wolumenu.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Osiągnięty wynik to zasługa nie tylko "okienka podatkowego" obowiązującego w pierwszym kwartale, ale i kolejnych nowości w gamie modeli Porsche: Macana oraz odnowionej Panamery. Macan błyskawicznie zakwalifikował się do grona najchętniej kupowanych aut niemieckiej marki (68 rejestracji).

Cayenne, najpopularniejsze w gamie marki, znalazło natomiast 192 nabywców (+47,7%), a Panamera – 70 (+66,7%). Zbliżony do czołówki wynik uzyskała też kultowa 911-ka, która w pierwszym półroczu trafiła w ręce 65 polskich klientów (+41,3%).

Rekordowy poziom rejestracji w pierwszym półroczu pozwolił Porsche na zwiększenie udziału w segmencie premium do 2,43% (analogiczny okres 2013: 1,84%).

Warto przypomnieć, że niedawno producent z Zuffenhausen wprowadził stały cennik swoich modeli w złotówkach. W rezultacie nabywcy nad Wisłą mają pewność, że cena ich nowego Porsche w momencie zamówienia i odbioru będzie taka sama (nie podlega już bowiem wahaniom kursu euro).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane