/  / Szkolenie – Skuteczne praktyki w zarządzaniu flotą

Szkolenie – Skuteczne praktyki w zarządzaniu flotą

null
null

Już 19 maja redakcja magazynu EuroFlota oraz wydawnictwo PTL Media organizują spotkanie szkoleniowe zatytułowane: "Skuteczne praktyki w zarządzaniu flotą".

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Umiejętne stosowanie narzędzi i usług zarządzania flotą samochodową ma kapitalne znaczenie dla administratorów i osób decydujących o korzystaniu z aut firmowych. W ramach dwóch edycji Fleet Management Forum chcemy zaprezentować rozwiązania, które skutecznie podnoszą efektywność zarządzania flotą samochodów firmowych. W maju poruszymy zagadnienia, które dotyczą finansowania, ubezpieczenia, psychologii transportu, prawa i podatków oraz w czerwcu mobilności, paliw, technologii informatycznych i systemów GPS we flotach osobowych. W sposób wyczerpujący przedstawią je uznani eksperci branży flotowej.

Już 19 maja redakcja magazynu EuroFlota i wydawnictwo PTL Media organizują w Warszawie spotkanie szkoleniowe zatytułowane "Skuteczne praktyki w zarządzaniu flotą".

"Podczas spotkania zaproszeni eksperci zaprezentują optymalne narzędzia, które kompleksowo wspierają fleet-managera w procesie zarządzania flotą - mówi Paweł Baran, redaktor naczelny magazynu EuroFlota.

Chcemy, by to spotkanie – obok przekazu merytorycznej wiedzy – stało się miejscem dyskusji i wymiany doświadczeń ludzi, którzy na co dzień odpowiadają za park samochodów firmowych. Wśród prelegentów gościć będziemy m.in. dr. Andrzeja Markowskiego ze Stowarzyszenia Psychologów Transportu w Polsce. Omówi on wybrane wyniki badania, jakie ostatnio zrealizowała międzynarodowa grupa badawcza Ipsos, a które dotyczyło zachowań kierowców w dziesięciu krajach Unii Europejskiej – w tym Polski.

Ekspert poruszy kwestie takie jak m.in. budowa relacji administrator floty-kierowca, skuteczne motywowanie kierowców do bezpiecznej jazdy, nagrody i kary w polityce flotowej (co działa najlepiej, a co nie działa w ogóle).

W ramach case-study z obszaru finansowania i zarządzania flotą Patrycja Ptaszek-Strączyńska, dyrektor ds. finansów w spółce Macrologic, podzieli się doświadczeniem z finansowania i zarządzania 250 samochodami firmowymi. Odpowie na pytanie, dlaczego nadal firma kupuje samochody wykorzystując do tego środki własne.

Wykład szkoleniowy prezentujący ubezpieczenia floty jako istotny element TCO oraz CSR poprowadzi Jacek Częścik – praktyk i ekspert w obszarze zarządzania flotą, współzałożyciel, członek komitetu założycielskiego oraz wieloletni prezes zarządu Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych. W ramach prelekcji będzie mówił m.in. o wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego, przygotowania do przetargu, analiza szkodowości floty oraz optymalizacji kosztów ubezpieczeń komunikacyjnych, a także o roli brokera ubezpieczeniowego w procesie ubezpieczenia floty.

W trakcie szkolenia ważne miejsce zajmie wykład dotyczący prawa do odliczenia VAT od wydatków samochodowych. Zaproszeni eksperci zaprezentują najświeższe interpretacje urzędów i izb skarbowych oraz orzeczenia sądowe wytyczające potencjalne kierunki podejmowania właściwych decyzji w obszarze podatków i prawa związanego z funkcjonowaniem w firmie samochodowej floty. Na przykładzie case-study przeanalizuje się przykłady ciekawych indywidualnych zapytań i ich interpretacja przez urzędy skarbowe.

Z kolei 18 czerwca w ramach V edycji Fleet Management Forum pt. "Skuteczne praktyki w zarządzaniu flotą" zaproszeni eksperci związani z branżą samochodową podejmą ważne, szeroko pojęte zagadnienie mobilności we flotach.

Zaproszony ekspert spróbuje w ramach case-study przedstawić to, w jaki sposób można napisać dobre zapytanie ofertowe do firmy CFM oraz jakie elementy powinno ono zawierać. Odniesie się również do ważnej kwestii, w jaki sposób precyzyjnie określić warunki firmy użytkującej flotę pojazdów, aby uniknąć dwuznaczności interpretacyjnych w umowie najmu.

W trakcie prelekcji pt. "Umowa CFM-rekalkulacje kontraktów, zmiany we flocie" wykładowca przedstawi najnowsze przepisy, innowacyjne usługi oraz produkty, które przynoszą oczekiwane rozwiązania stawiane przed zespołem flotowym. Zaproszony ekspert odniesie się w specjalnym wykładzie także do istotnej kwestii wykorzystania systemów GPS i telematyki we flocie osobowej. Co możemy osiągnąć dzięki integracji systemu do zarządzania flotą z systemem GPS? W wykładzie nie zabraknie tematyki eco-drivingu.

Podczas czerwcowej edycji Fleet Management Forum pt. "Skuteczne praktyki w zarządzaniu flotą" nie zabraknie wykładu odnoszącego się do kwestii prawno-podatkowych, zwłaszcza zmian przepisów VAT w kontekście zapowiadanych nowych regulacji w odliczeniu podatku VAT od paliwa do samochodów firmowych po 1 lipca 2015. Przy okazji zaproszeni eksperci precyzyjnie wyjaśnią najnowsze interpretacje dotyczące możliwości odliczania VAT przy zakupach na karty paliwowe.

Zapraszamy do udziału w obu szkoleniach przedstawicieli kadry kierowniczej firm wykorzystujących floty oraz działających w branży flotowej – czyli będących odbiorcami flotowych produktów i usług oraz firm z grupy dostawców/producentów; administratorów flot decydujących w kwestiach zakupowych, członków kadry kierowniczej firm (dyrektorzy administracyjno-finansowi, ds. logistyki, zarządzający, właściciele firm, prezesi, członkowie zarządu)

Więcej informacji na euroflota.pl
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane