/  / Szczęśliwa trzynastka!

Szczęśliwa trzynastka!

null
© Audi
null

We wrześniu na europejskie drogi wyjechało o 6% więcej nowych samochodów osobowych niż w analogicznym czasie przed rokiem. Mamy już 13-ty miesiąc z rzędu, kiedy to sprzedaż aut utrzymuje trend wzrostowy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według danych stowarzyszenia branżowego ACEA, europejski motorynek (kraje Unii Europejskiej oraz EFTA) osiągnął we wrześniu wynik na poziomie nieco ponad 1 269 500 rejestracji. To więcej niż w analogicznym miesiącu roku ubiegłego o 6,1%.

Utrzymujący się nieprzerwanie już od 13 miesięcy trend wzrostowy z pewnością cieszy. Należy jednak pamiętać, że europejski rynek nowych samochodów osobowych pod względem ilościowym nadal nie może się nawet równać z wynikami, jakie branża notowała jeszcze przed ostatnim kryzysem finansowym. Czynnikiem niekorzystnym z punktu widzenia dalszego wzrostu sprzedaży osobówek mogą okazać się słabe nastroje konsumenckie w takich krajach jak Francja, Holandia czy Włochy, jak również utrzymująca się niepewność, która towarzyszy sytuacji geopolitycznej m.in. w Rosji.

W okresie od stycznia do końca września sprzedaż na europejskim motorynku również jest na plusie. Łącznie salony dealerskie na Starym Kontynencie opuściło prawie 9 906 700 nowych aut, co daje wzrost o dynamice 5,8%.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane