/  / Święto Yarisa hybrydowego

Święto Yarisa hybrydowego

null
© Toyota
null

Fabrykę Toyoty we francuskim Valenciennes opuściło już łącznie 200 000 hybrydowych Yarisów. To właśnie nad Sekwaną auto cieszy się największym wzięciem wśród kupujących.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Z zakładu w Valenciennes wyjeżdża codziennie 300 hybrydowych Yarisów. Ich udział w całkowitej produkcji modelu wzrósł z 25% w 2012 roku do 40% obecnie.

Największym zainteresowaniem Yaris Hybrid cieszy się we Francji, gdzie nowych właścicieli znajduje statystycznie 20% ich ogólnej liczby. Natomiast po około 16% aut trafia do Włoch oraz do klientów w Wielkiej Brytanii.

Przypomnijmy, że Yaris w odmianie hybrydowej produkowany jest we Francji od kwietnia 2012.

Ekonomiczny maluch
Yaris Hybrid posiada układ napędowy wykorzystujący dwa silniki: 1,5-litrowy benzynowy oraz jednostkę elektryczną. Akumulator hybrydowy jest ładowany energią odzyskiwaną podczas hamowania i nie wymaga doładowania z sieci energetycznej.

Yaris Hybrid zużywa 3,3 l/100 km (pomiary w cyklu NEDC) i emituje do atmosfery średnio około 75 g CO2/km. Jest to najniższy wynik wśród wszystkich hybryd niepobierających energii z zewnątrz (według ADEME).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane