/  / Święto w fabryce Suzuki

Święto w fabryce Suzuki

Suzuki|
null
© Suzuki
null

Z linii produkcyjnej fabryki Suzuki na Węgrzech wyjechał w tym miesiącu 2,5-milionowy egzemplarz japońskiej marki. Jubileuszowym samochodem okazał się 5-drzwiowy Suzuki Swift, który już przemierza węgierskie drogi.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Od 23 lat zakład Magyar Suzuki Corporation (MSC) produkuje samochody marki Suzuki. W tym czasie powstało nad Balatonem już kilka generacji popularnych modeli tej japońskiej firmy. Rok 2012 dał podwójny powód do świętowania: wyprodukowano wówczas na Węgrzech 2-milionowy egzemplarz Suzuki, a to wydarzenie pokryło się z jubileuszem 20 lat, licząc od momentu opuszczenia bram fabryki przez pierwszy powstały tam samochód.

Po upływie 2 lat, a dokładnie 9 lipca bieżącego roku, z taśmy montażowej zakładów zjechał biały Suzuki Swift, który okazał się 2,5-milionowym autem z produkcji MSC.

Węgierska fabryka została założona w roku 1991. Po roku opuścił ją pierwszy samochód – wtedy także był to Suzuki Swift (pierwsza generacja). W kolejnych latach produkowano inne modele z gamy marki: Wagon R+ (od 2000), Ignis (od 2003), drugą generację Swifta (od 2005), SX4 (od 2006), Splasha (od 2008), aktualną, trzecią generację Swifta (od 2010) oraz Swifta Sport (od 2011). Jesienią roku ubiegłego z węgierskiej fabryki wyjechały natomiast egzemplarze SX4 S-Cross.

MSC dostarcza samochody na rynek europejski, a także do Japonii, Rosji, na Ukrainę oraz dla regionu Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.  
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane