/  / Święto fabryki Volvo we Wrocławiu

Święto fabryki Volvo we Wrocławiu

Volvo Polska|
null
© Volvo Buses
null

Fabryka Volvo we Wrocławiu świętuje – i to podwójnie. Zakład ma na koncie równo 10 000 wyprodukowanych autobusów. Druga dobra wiadomość jest taka, że w 2014 polską fabrykę po raz pierwszy opuści ponad 1 000 pojazdów w jednym roku.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
6 listopada z linii produkcyjnej fabryki Volvo we Wrocławiu zjechał 10-tysięczny autobus – to międzymiastowy Volvo 8900. Pojazd został uroczyście przekazany szwedzkiemu operatorowi transportu publicznego (firma Nobina).

Dodajmy, że to nie jedyny powód do świętowania sukcesu, bowiem w 2014 wrocławska fabryka Volvo po raz pierwszy wyprodukuje ponad tysiąc autobusów w jednym roku.

W tym miejscu cofnijmy się nieco w czasie. Produkcja autobusów Volvo rozpoczęła się we Wrocławiu w 1996 roku. Na przestrzeni lat fabryka sukcesywnie zwiększała roczny wolumen produkcji, przekraczając w bieżącym roku liczbę tysiąca wyprodukowanych pojazdów.

W ostatnich latach fabrykę gruntownie zmodernizowano. Zostały też wprowadzone nowoczesne metody zarządzania produkcją i organizacją pracy, takie jak np. Volvo Production System (VPS). Jest to metoda oparta o zasady Lean Manufacturing, stosowana w celu zwiększania efektywności produkcji i podnoszenia jakości produktów, a także w celu doskonalenia sposobów pracy zarówno w obszarze produkcyjnym, jak i w biurach.

Obecnie wrocławski obiekt jest największą fabryką autobusów Volvo w Europie. Powstają w niej kompletne autobusy miejskie, międzymiastowe i turystyczne, które dostarczane są do operatorów transportu publicznego, przewoźników na trasach międzymiastowych i międzynarodowych oraz firm turystycznych na rynkach całej Europy.

Działalność wrocławskiego zakładu obejmuje cały proces dostarczania produktów, począwszy od projektowania konstrukcji oraz adaptacji według specyfikacji klientów, poprzez produkcję, aż po jednostki komercyjne i wsparcie po sprzedaży.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane