/  / Świetny rok dla gliwickiego Opla

Świetny rok dla gliwickiego Opla

null
© Opel
null

W tym roku zakłady GM w Polsce uruchomiły produkcję seryjną następujących modeli samochodów – Astra V hatchback, Holden Astra i Cascada, a także Buick Cascada.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Mijający rok zapisał się jako wyjątkowo udany dla gliwickiego zakładu Opla. W lutym rozpoczęto montaż Holdenów Astra i Cascada na eksport do Australii i Nowej Zelandii. W kwietniu łączna produkcja od początku działalności śląskiej fabryki przekroczyła pułap dwóch milionów egzemplarzy.
 
Największym wydarzeniem dla fabryki była jednak wrześniowa premiera Astry piątej generacji. Do dziś klienci już zdążyli złożyć razem ponad 65 000 zamówień.

Natomiast w listopadzie ruszyła w Gliwicach produkcja Buicka Cascady na rynek amerykański.

Nagrody, nagrody
Osiągnięcia zakładu docenili eksperci branżowi. Fabryka General Motors Manufacturing Poland znalazła się w gronie laureatów nagród przemysłu motoryzacyjnego w Polsce.

Firma została laureatem konkursu Top Pracodawcy Województwa Śląskiego. Nominacji i wskazań w plebiscycie dokonały władze samorządowe województwa śląskiego, a także przedstawiciele organizacji realizujących politykę gospodarczą poprzez pozyskiwanie inwestorów i rozwój przedsiębiorczości (łącznie prawie 70 instytucji).

Ponadto, w czasie szóstego Forum MotoSolutions zakład General Motors Manufacturing Poland otrzymał niedawno tytuł "Master of Automotive Industry". Jest to wyróżnienie dla firm, które w sposób znaczący wpływają na przemysł motoryzacyjny nad Wisłą.

W czasie uroczystości wręczenia nagród dyrektor generalny GMMP, Andrzej Korpak, powiedział: "Jestem Państwu bardzo wdzięczny za nagrodę. Dziękuję w imieniu całej załogi, naszych bliższych i dalszych współpracowników. Wszystkich, którzy zapracowali na sukces Astry".

Doceniono także indywidualne osiągnięcia kadry zarządzającej. Dyrektor Korpak został uhonorowany tytułem Top Manager. Kapituła nagrody w uzasadnieniu podkreśliła osobisty rolę Andrzeja Korpaka jako lidera czterotysięcznej firmy, która wpływa nie tylko na rynek pracy, ale także na wartość i obraz przemysłu motoryzacyjnego w Polsce.

Podkreślono także jego osobiste zaangażowanie w pozyskanie najnowszych inwestycji oraz zapewnienie długofalowego rozwoju zakładu w Gliwicach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane