/  / Świetny początek roku dla Astry

Świetny początek roku dla Astry

null
© Opel
null

Tytuł "Car of the Year" i pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży marki Opel. Takimi sukcesami może aktualnie pochwalić się kompakt spod znaku srebrnej błyskawicy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W lutym sprzedaż Opla na polskim rynku wyniosła 2 904 samochody osobowe i dostawcze do 3,5 t. Dzięki temu wynik ubiegłoroczny udało się poprawić o 15,1%, a rezultat skumulowany wybił się do 5 872 egzemplarzy (+6,6%).

Liderem sprzedaży Opla jest Astra, która łącznie legitymuje się wynikiem na poziomie 2 139 sztuk. Kompakt produkowany w gliwickim zakładzie ma już na koncie takie sukcesy jak np. ponad 130 000 zamówień złożonych na rynku europejskim oraz trofeum "Car of the Year", przyznane dopiero co przez międzynarodowe jury dziennikarzy ze Starego Kontynentu.

Za Astrą na drugim miejscu w rankingu modeli uplasowała się Corsa z wynikiem 1 083 egzemplarzy, natomiast graczem #3 w stawce jest Mokka – 941 sztuk.

Jedzie Astra kombi
"Nasze modele radzą sobie doskonale. Astra notuje rekordowe wzrosty, od początku roku sprzedaż tego modelu na polskim rynku wzrosła aż o 46% - wyjaśnia Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland. "Już teraz dużym zainteresowaniem cieszy się nowa generacja Astry w wersji kombi, która w salonach pojawi się za kilka tygodni".

Warto dodać, że luty był także kolejnym miesiącem wzrostów sprzedaży samochodów dostawczych Opla.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane