/  / Świetne auta nie wystarczą

Świetne auta nie wystarczą

IBRM Samar |
null
null

Wiesław Litewski, dyrektor sprzedaży Maserati Polska: Firma Chodzeń, jako importer i dealer Maserati działa już czwarty rok. W tym czasie daliśmy się poznać klientom, jako wiarygodny partner handlowy o świetnym zapleczu serwisowym. Każdy model jest przez nasz dział techniczny doskonale rozpoznany, a usterki szybko i trafnie diagnozowane. Wysoki poziom serwisu jest doskonałą wizytówką, co pomaga w sprzedaży aut.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Paweł Janas, IBRM Samar: Z pokazanym w tym roku w Genewie SUV-em Levante, Maserati wiąże duże nadzieje…

Wiesław Litewski,  dyrektor sprzedaży Maserati Polska: Model Levante to w naszym odczuciu rewolucja w segmencie SUV-ów. Z uwagi na swój kształt oraz parametry techniczne (osiągi) jest nazywany pierwszym prawdziwym SUV-em GT. Włochom udaje się tworzyć rzeczy piękne. Czy to moda, kulinaria, wzornictwo domowe czy w końcu – samochody, dzieło twórczej inteligencji włoskiej jest zawsze na pograniczu Sztuki. Levante to kolejne piękne dziecko włoskich projektantów. To samochód, który zachwyca linią, wywołuje emocje podczas jazdy. Podobnie jest zresztą z pozostałymi modelami Maserati. Quattroporte i Ghibli to sedany z najwyższej półki, jeśli chodzi o komfort i bezpieczeństwo, a dodatkowo jest w nich duży ładunek doznań sportowych. O GranTurismo i GranCabrio nie mówię, bo i tak wszyscy miłośnicy motoryzacji byli i są urzeczeni pięknem tych aut.

Czy pierwsze miesiące sprzedaży w Polsce odpowiadają oczekiwaniom?  Ile sztuk tego modelu udało się sprzedać Państwa firmie?

Levante sprzedaje się bardzo dobrze. Klientami są przeważnie osoby, które chcą odejść od klimatu aut niemieckich i szukają nowych wyzwań, a my to właśnie im oferujemy. W chwili rozpoczęcia sprzedaży klienci wybierali głównie wersję z silnikiem benzynowym (430 KM);  z czasem jednak sytuacja trochę się zmieniła i obecnie podział między wersją dieslowską a benzynową wynosi 50:50. Mamy nadzieję, że sprzedamy w tym roku około 40 sztuk modelu Levante.

SUV-y we wszystkich segmentach notują od kilku lat dynamiczny wzrost sprzedaży. Co takiego Pana zdaniem sprawia, że segment ten cieszy się taką popularnością?

Segment SUV świetnie się rozwija, bo po prostu tymi autami doskonale się jeździ. Do komfortu limuzyny dochodzi wygoda transportu osób i przedmiotów. Kierowca siedząc wyżej widzi więcej i dalej. Sam też jest lepiej widziany. Do takiego auta łatwiej się wchodzi, gdyż unikamy częstego uderzania głową w obudowę drzwi. Łatwiej jest też wysiadać, mniej męczy pozycja za kierownicą, bo siedzimy trochę jak w wygodnym domowym fotelu. Dodatkowo SUV często lepiej odpowiada potrzebom osób prowadzących aktywny tryb życia.

Maserati to jednak nie tylko Levante. Jak sprzedają się w tym roku pozostałe modele? Który spośród całej gamy będzie liderem sprzedaży w tym roku?

W tym roku Levante jest naturalnie najlepiej sprzedającym się modelem Maserati, tuż za nim - Ghibli.

Czy Maserati planuje w najbliższym czasie premiery kolejnych aut? Jeśli tak, to, kiedy można się ich spodziewać w Polsce?

Premiery będziemy organizować wtedy, kiedy producent będzie wprowadzał nowe modele na rynek. Podczas tegorocznego salonu w Paryżu Maserati zaprezentowała trochę zmienione modele Quattroporte i Ghibli jako rok modelowy 2017. Flagowy Quattroporte otrzymało bardziej atrakcyjny wygląd zewnętrzny w stosunku do poprzednika. Wprowadzono również pewne zmiany wewnątrz pojazdu np. regulowane pokrętło na tunelu głównym, większy monitor główny (8,4”), polskie menu, możliwość zamawiania nowych opcji dodatkowych, takich jak aktywny tempomat, kamera 360o, sygnalizacja zbliżania się do przeszkody, sygnalizacja zmiany pasa ruchu. Pojawiło się również wiele innych użytecznych opcji zwiększających` wygodę i bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Te wszystkie nowinki techniczne trafiły również do Ghibli z roku modelowego 2017.  

Jakie są atuty Waszej firmy? Czym przyciągacie klientów? Dlaczego mają oni kupić samochód  marki Maserati właśnie w Państwa salonie?


Firma Chodzeń, jako importer i dealer Maserati działa już czwarty rok. W tym czasie daliśmy się poznać klientom jako wiarygodny partner handlowy o świetnym zapleczu serwisowym. Przez ten czas nasi mechanicy odbyli wiele szkoleń w zakładach producenta, a wszelkie wprowadzane nowości techniczne oznaczają natychmiast kolejne szkolenie. Każdy model jest przez nasz dział techniczny doskonale rozpoznany, a usterki szybko i trafnie diagnozowane. Wysoki poziom serwisu jest doskonałą wizytówką, co pomaga w sprzedaży aut.


Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane