/  / Światowy wzrost produkcji Pirelli

Światowy wzrost produkcji Pirelli

Pirelli|

Rozbudowa sieci fabryk, wzrost produkcji i konsolidacja sieci dystrybucji to główne filary strategii ekspansji Pirelli, realizowanej konsekwentnie na światową skalę.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Podstawą tej strategii jest model lokalnie-dla-lokalnych, który pozwala na zaspokojenie potrzeb indywidualnych rynków szybciej i efektywniej.

Niedawno otwarta fabryka w Silao (Meksyk) już zaspokaja popyt rynków z regionu NAFTA, podczas gdy w Argentynie, z okazji stulecia marki ogłoszono rozbudowę i zwiększenie mocy produkcyjnych fabryki w Merlo.

Nowa inwestycja związana jest głównie z produkcją opon klasy SUV i radialnych opon dostawczych, a także transferu najnowszych technologii, opartych na filozofii zielonych osiągów. Celem jest wypracowanie 20% wzrostu produkcji, który pozwoli osiągnąć poziom produkcji 6 mln sztuk opon rocznie i stworzy 300 nowych miejsc pracy.

Na drugim końcu świata, w Indonezji Pirelli podpisało właśnie umowę z PT Astra Otoparts, w sprawie budowy nowej fabryki opon motocyklowych. Inwestycja zrealizowana zostanie na ponad 25 hektarach, zapewni 750 nowych miejsc pracy, a pełną zdolność produkcyjną nowa fabryka osiągnie w 2016 roku.

Wzrost produkcji dotyczy również Chin: w 2014 roku kompleks produkcyjny w Yanzhou w prowincji Shadong osiągnie zdolność produkcji 10 milionów sztuk opon osobowych w roku. Dla linii do produkcji opon ciężarowych i motocyklowych także planowane są wzrosty mocy produkcyjnych.

Inwestycje w Chinach dotyczą także sieci dystrybucji, która wzrośnie aż trzykrotnie, osiągając liczbę 3 000 punktów w perspektywie najbliższych lat.

Podobny efekt osiągnie Pirelli dzięki umowie przejęcia 60% udziałów Campneus (największa sieci dystrybucji w Brazylii), co z pewnością wzmocni pozycję marki na tym rynku.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane