/  / SUV-y rosną jak na drożdżach

SUV-y rosną jak na drożdżach

null
© Nissan
null

Za wzrostem całego rynku nowych samochodów osobowych w Europie stoi przede wszystkim duża popularność, jaką wśród klientów cieszą się modele typu crossover i SUV.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według danych firmy analitycznej JATO Dynamics, rynek nowych samochodów osobowych na Starym Kontynencie odnotował w marcu wzrost o dynamice 5,6%, natomiast w całym pierwszym kwartale roku – o nieco ponad 8%. A za główną siłę napędową uznać należy popyt na crossovery oraz SUV-y.

W marcu omawiany segment europejskiego rynku wypracował wzrost rejestracji o 22%, zaś w całym kwartale notowania poszły w górę aż o 25%. Z drugiej jednak strony analitycy zauważają ogólny spadek zainteresowania klientów samochodami z segmentu B oraz vanami, które tracą najbardziej pod względem wielkości udziału rynkowego.

W omawianym segmencie SUV/crossover pierwsze skrzypce gra niezmiennie Nissan Qashqai. Wspomniany gracz uzyskał na koniec kwartału wynik na poziomie ponad 66 000 egzemplarzy. Kolejne miejsca na liście zajmuje natomiast Renault Captur, Peugeot 2008 oraz Opel Mokka.

ZOBACZ TEŻ:
Ranking najpopularniejszych SUV-ów w Polsce

Wśród zawodników, którzy w szybkim tempie zyskują pozycję rynkową, należy wymienić modele jak Hyundai Tucson, Renault Kadjar i Suzuki Vitara.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane