/  / SUV-y Mercedesa z rekordem

SUV-y Mercedesa z rekordem

null
© Mercedes-Benz
null

Wrzesień przyniósł rekord pod względem sprzedaży modeli Mercedes-Benz z segmentu SUV. Klientów kuszą nowości spod znaku gwiazdy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Wrzesień przyniósł nowy rekord pod względem sprzedaży modeli Mercedes-Benz z segmentu SUV: na rynek światowy trafiło łącznie aż 53 781 samochodów tego typu. Wzrost w porównaniu z analogicznym miesiącem roku ubiegłego wyniósł zatem 36,8%.

Na niezmiennie wysokim poziomie utrzymuje się popyt przede wszystkim na Mercedesa GLA, którego produkcja działa również w Chinach. Państwo Środka to akurat największy rynek zbytu dla omawianego modelu.

We wrześniu z dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszyły się także nowości w salonach Mercedesa – takie jak GLC oraz GLE i GLE Coupe.

Blisko 30% całej sprzedaży
We wrześniu wynik dla całej marki Mercedes-Benz to 188 444 samochody, które trafiły na rynek światowy. Auta typu SUV stanowią z powyższego prawie 30%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane