/  / Superb i Fabia napędza Skodę

Superb i Fabia napędza Skodę

null
© Skoda
null

Czeska marka zanotowała właśnie najlepszy w swojej historii wynik sprzedaży przypadającej na luty. Ile nowych Skód znalazło nabywców na świecie?

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
To był rekordowy luty w dotychczasowej historii czeskiego przedsiębiorstwa. Na rynek trafiło w różnych częściach świata około 78 800 samochodów Skoda Auto. To o 3,6% więcej niż w analogicznym miesiącu roku ubiegłego.

Motorem napędowym wzrostu okazały się przede wszystkim dwa modele. To Fabia, która w lutym dzięki 14 500 egzemplarzom poprawiła swoje notowania ubiegłoroczne o 42,7%. Jeszcze lepiej wypada pod tym względem Superb, który uzyskał wzrost aż o 65,7% (9 300 samochodów).

Najpopularniejszym modelem w całej gamie Skody okazała się natomiast Octavia, której wynik miesięczny za luty oscyluje w granicach 31 300 egzemplarzy (-2,1%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane