/  / Sukces Volkswagena w Polsce

Sukces Volkswagena w Polsce

null
© Volkswagen
null

W grudniu Volkswagen okazał się marką #1 pod względem miesięcznych rejestracji nowych aut osobowych. W rankingu za cały rok miniony VW ulokował się zaś na pozycji wicelidera.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W minionym roku Volkswagen zanotował bardzo dobre wyniki sprzedaży w Polsce. Po zajęciu drugiego miejsca w rankingu marek pod względem liczby zarejestrowanych nowych samochodów osobowych w listopadzie wolumen grudniowy okazał się najwyższy w Polsce. Osiągnął bowiem wynik aż 4 514 sztuk.

Tymczasem w rankingu zbiorczym, który uwzględnia dane za wszystkie miesiące minionego roku, Volkswagen zapunktował jako wicelider zestawienia (łącznie auta osobowe oraz osobowe z homologacją ciężarową). Nad Wisłą zarejestrowano łącznie 35 696 samochodów z logo tego producenta, co stanowi wzrost o dynamice 14,1%. Udział rynkowy dla marki Volkswagen wynosi zaś 10,13%.

Zdecydowanymi liderami sprzedaży Volkswagena w Polsce były kolejno modele Golf oraz Passat. Natomiast miejsce trzecie padło łupem VW Polo.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane