/  / Stabilny rozwój branży wynajmu pojazdów

Stabilny rozwój branży wynajmu pojazdów

PZWLP|

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów opublikował wyniki firm flotowych na koniec 2012 roku. Według statystyk podanych przez zrzeszone firmy, rozwój organiczny członków PZWLP wyniósł 9% rok do roku. Wynajem w Polsce rozwija się więc w stałym tempie.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Z piętnastu raportujących firm PZWLP, czternaście zanotowało wzrosty. Według stanu na 31 grudnia 2012 roku Związek w wynajmie długoterminowym łącznie finansował i zarządzał 104 977 pojazdami. W full service leasingu było 83 696 aut, w leasingu z serwisem 11 239, a w wyłącznym zarządzaniu - 10 042 samochody.

"Wyniki Związku wskazują na stabilny rozwój branży. Ze względu na fuzje, przejęcia i przystąpienie nowych członków, które miały miejsce w ostatnim roku, zdecydowaliśmy się przeanalizować dane z punktu widzenia rozwoju organicznego, który w bardziej przejrzysty sposób pokazuje przyrost samochodów, czyli realny rozwój branży - tłumaczy Leszek Pomorski, prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Wzrost firm PZWLP w wynajmie długoterminowym wyniósł 9% rok do roku. W usługach opartych na flotach należących do członków PZWLP (w full service leasingu oraz w leasingu z serwisem liczonych łącznie) skala wzrostu była zbliżona i wyniosła 9,18%.

"Dane za rok 2012 podkreślają rozwój charakterystycznych tendencji w wynajmie długoterminowym pojazdów. Należą do nich m.in. stabilne, stałe tempo wzrostu full service leasingu, który jest najpełniejszym i najbardziej kompleksowym produktem wynajmu, oraz stagnacja wyłącznego zarządzania, na co wskazuje skala jego rozwoju: nieco ponad pół procent - mówi Leszek Pomorski.

PZWLP obejmuje obecnie ponad 73% polskiego rynku wynajmu ogółem i 75% full service leasingu. Razem z niezrzeszonym, ale raportującym wspólnie z PZWLP Masterlease, udział w branży wynajmu wynosi ponad 87%.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane