/  / SsangYong ze spadkiem w maju

SsangYong ze spadkiem w maju

SsangYong|
null
© SsangYong
null

W maju firma SsangYong Motor sprzedała łącznie 12 078 samochodów. Liczba ta obejmuje 5 271 egzemplarzy na rodzimym rynku koreańskim oraz 6 807 sztuk w ramach sprzedaży eksportowej (wliczając zestawy montażowe CKD).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Sprzedaż majowa w porównaniu z ubiegłoroczną była niższa o 5,1% ze względu na mniejszą liczbę dni pracy. Warto jednak podkreślić, że sumaryczne wyniki sprzedaży za okres pięciomiesięczny utrzymują tendencję wzrostową: w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego wolumen wzrósł o 10,2%, głównie dzięki sprzedaży głównych modeli firmy takich jak New Korando.

Sprzedaż krajowa na rynku koreańskim w ciągu pierwszych pięciu miesięcy wzrosła w porównaniu do zeszłego roku o 18,6%. Szczególnie dobre wyniki zanotowały modele New Korando i Korando Sports, których sprzedaż wzrosła odpowiednio o 14,7% oraz 31,7%.

Eksport firmy SsangYong Motor w porównaniu do maja 2013 zmniejszył się o 8,8% z powodu mniejszej liczby dni pracy oraz skoncentrowaniu się producenta na chęci zaspokojenia popytu wewnętrznego. Nadal jednak eksport liczony sumarycznie za cały okres od stycznia wykazuje wzrost o dynamice 4,2% w porównaniu do roku ubiegłego, ze szczególnym uwzględnieniem rynków zachodnioeuropejskiego oraz chińskiego.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane