/  / Ssangyong rośnie jak na drożdżach

Ssangyong rośnie jak na drożdżach

null
© Ssangyong
null

Producent modeli takich jak Korando i Tivoli należy do grona marek, które na rynku niemieckim notują najbardziej dynamiczne wzrosty rejestracji.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W pierwszym półroczu marka Ssangyong zarejestrowała nad Renem 1 750 nowych samochodów. To przekłada się na wzrost o dynamice aż 61,8%. Dużą poprawę koreańska marka osiągnęła też w czerwcu (+80,9%; nieco poniżej 400 egzemplarzy).

Siłą napędową Ssangyonga są w gamie takie modele jak Korando oraz Tivoli, które świętuje właśnie swój pierwszy pełny rok obecności na rynku. Cennym wzmocnieniem okazała się ponadto "przedłużona" wersja Tivoli – czyli model Ssangyong XLV, który w czerwcu trafił do salonów sprzedaży.

Wzrosty notowane przez Ssangyonga robią wrażenie. Należy jednak pamiętać, że jest to marka, która ma na rynku niemieckim udział na poziomie zaledwie 0,1%. Nie zmienia to jednak faktu, że importer również i w drugim półroczu spodziewa się dużych wzrostów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane