/  / Sprzedaż Audi o 10,8% w górę

Sprzedaż Audi o 10,8% w górę

Audi|
null
© Audi
null

W maju sprzedaż Audi AG wyniosła na świecie łącznie około 152 000 samochodów, czyli o 10,8% więcej niż w analogicznym czasie rok wcześniej. Na rynku polskim firma zanotowała wzrost o dynamice dwucyfrowej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Na rynku światowym sprzedano w maju blisko 152 000 samochodów marki Audi (+10,8%). Do tak dobrego wyniku przyczyniły się zwłaszcza modele A3 (+42,9%), Q3 (+20,8%), a w klasie luksusowych limuzyn – Audi A6 (+9,7%).

Od początku roku koncern z Ingolstadt zwiększył globalną sprzedaż o 11,5%, przekazując w ręce klientów blisko 713 900 samochodów.

"W maju przede wszystkim sprzedaż w USA, która skoczyła w górę prawie o jedną czwartą, była motorem tak znacznego wzrostu. Konsekwentnie realizujemy nasz strategiczny plan obecności na tamtejszym rynku i jeszcze w tym roku znacząco umocnimy naszą pozycję za Oceanem - powiedział Luca de Meo, szef marketingu i sprzedaży Audi AG. "W Europie z kolei na naszą sprzedaż wpływa zwłaszcza duże zainteresowanie modelami ultra, w tym z ważnych dla nas rodzin modelowych A4 oraz A6".  

Dużą dynamikę wzrostu marka z czterema pierścieniami na masce notuje na rynku polskim: w maju klientów nad Wisłą znalazło 428 samochodów Audi (+23,7%), natomiast licząc łącznie od początku roku – 3 190 egzemplarzy (+46%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane