/  / Sportage napędza sprzedaż Kii

Sportage napędza sprzedaż Kii

null
© KIA
null

Jeszcze nigdy w historii rejestracje osobówek marki Kia w Europie nie przekroczyły w ciągu pierwszego półrocza pułapu 180 000 egzemplarzy. Wszystko wskazuje na to, że ten rok kalendarzowy znów będzie dla firmy rekordowy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W okresie styczeń-czerwiec rejestracje nowych "osobówek" marki Kia na rynku europejskim osiągnęły poziom łącznie 185 882 egzemplarzy. To wynik lepszy od tego osiągniętego w pierwszej połowie ubiegłego roku o 5,5%. Dynamika wzrostu jest zbliżona do notowań całej branży, która dzięki poprawie rzędu 6,2% szybko odrabia straty wywołane ostatnim spowolnieniem koniunktury na Starym Kontynencie.

Co warto podkreślić, rejestracje marki Kia w Europie rosły każdego roku licząc od 2008. Największym rynkiem zbytu w regionie pozostaje Wielka Brytania, gdzie od stycznia znalazło nabywców ponad 40 000 pojazdów.

Najpopularniejsze modele w gamie to Kia Sportage, która niedawno doczekała się zmian modernizacyjnych (49 987 egzemplarzy; +17%), a także rodzina kompaktowego ceed'a (łącznie 40 624 sztuki). Samochody dostarcza na rynek europejski fabryka koncernu w Żylinie na Słowacji.

Na brak zainteresowania Europejczyków nie narzekają też modele Kia wytwarzane w rodzimej Korei, takie jak Rio (31 149 sztuk) oraz Picanto (27 290 sztuk).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane