/  / Spalinowo i gazowo

Spalinowo i gazowo

MZA|

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie rozpisały dwa przetargi na dostawę w sumie 82 nowych autobusów. 35 z nich to pierwsze w historii stolicy pojazdy gazowe.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Pierwszy z przetargów ma wyłonić dostawcę 47 autobusów przegubowych o napędzie spalinowym. MZA liczy, że realizacja zamówienia nastąpi na przełomie roku.

Dopiero w przyszłym roku MZA spodziewa się natomiast dostaw 35 autobusów z drugiego przetargu. Będą to pierwsze w historii pojazdy napędzane gazem ziemnym.

Według założeń przetargu, dostawca taboru przez 10 lat będzie też dostarczał gaz niezbędny do jego eksploatacji.

Ogłoszone postępowania to kolejne w tym roku przetargi na zakup autobusów dla MZA. Na mocy zawartych umów do stolicy przyjedzie 36 autobusów marek Solaris i Solbus.

Wszystkie dostarczane autobusy muszą być wyposażone w klimatyzację typu śródziemnomorskiego, monitoring, elektroniczny system informacji wewnętrznej i zewnętrznej oraz udogodnienia dla osób niewidomych.

W stolicy pojazdy zostaną doposażone w biletomaty.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane