/  / Spada popyt na nowe auta

Spada popyt na nowe auta

Na podstawie danych ACEA|
null
null

Producenci i sprzedawcy samochodów nie mają powodów do radości. Jak wynika z zestawiania za maj, europejski rynek nowych aut osobowych odnotował spadek wolumenu o 8,7%, bez uwzględnienia w różnicy w liczbie dni roboczych między majem 2012 a majem 2011.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak podało stowarzyszenie branżowe ACEA, w maju zarejestrowano w Europie (EU-27) łącznie prawie 1 107 000 nowych samochodów osobowych, a więc aż o 8,7% mniej niż w analogicznym czasie rok wcześniej. Analitycy podkreślają, że utrzymująca się niepewność co do przyszłej sytuacji ekonomiczno-gospodarczej oraz perspektywa pogłębienia kryzysu w strefie euro w dalszym ciągu negatywnie oddziaływuje na nastroje konsumentów, którzy wolą odłożyć moment zakupu nowego auta na dalszą przyszłość.

Niepokojącym sygnałem jest pogorszenie koniunktury na rynku motoryzacyjnym w Niemczech, gdzie w maju zanotowano według oficjalnych danych spadek wolumenu o niecałe 5%. Dobre wieści napływają natomiast z Wielkiej Brytanii, gdzie w znaczącym stopniu dzięki rosnącemu popytowi wśród osób prywatnych cały rynek osiągnął poprawę wyników o prawie 8%.

W ujęciu narastającym od początku roku wolumen wyniósł na rynku europejskim nieco ponad 5 442 000 rejestracji, czyli o 7,7% mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedzającego.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane