/  / Solarisy pojadą do Mediolanu

Solarisy pojadą do Mediolanu

Solaris Bus & Coach|
null
© Solaris
null

Polski producent dostarczy w tym roku do Mediolanu partię 85 autobusów Solaris Urbino 12. Podpisany właśnie z ATM Mediolan kontrakt o wartości 22 mln EUR obejmuje zarówno dostawę, jak i pięcioletnie serwisowanie pojazdów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Przewoźnik z Mediolanu we wrześniu ubiegłego roku ogłosił przetarg na zamówienie ramowe obejmujące łącznie 250 autobusów, które będą zakupione w ciągu czterech najbliższych lat.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Solaris. W podpisanej w tym tygodniu umowie ramowej polski producent został zobowiązany do dostawy pierwszych 85 sztuk Solarisów Urbino 12 w okresie od sierpnia do grudnia tego roku. Oprócz sprzedaży transakcja obejmuje także serwisowanie, które ma trwać przez pięć lat.

Będą to pierwsze autobusy polskiego producenta we włoskiej stolicy mody. Pojazdy zostaną wyposażone w silniki spełniające najnowszą normę emisji spalin Euro 6. Ponadto będą posiadać bardzo rozbudowany system informacji pasażerskiej oraz systemy elektroniczne, m.in. diagnozujące pracę pojazdu i automatycznie wysyłające informację na temat ewentualnych usterek do zajezdni.

"Wygrana w przetargu na dostawę dla Mediolanu jest niezwykle prestiżowym zamówieniem. Nasza oferta konkurowała z ofertami włoskich producentów, jednak zamawiający wybrał autobusy z Polski. Odbieramy to jako zaufanie dla naszych produktów, a także jakości i sprawności działania naszej obsługi posprzedażowej - powiedział Martin Gruber, członek zarządu firmy Solaris odpowiedzialny za sprzedaż, after-sales, marketing oraz zapewnienie jakości.

Pojazdy marki Solaris są obecne na rynku włoskim od 2004 roku. Do chwili obecnej po ulicach włoskich miast jeździ blisko 400 autobusów i trolejbusów, między innymi w Rzymie, Genui, Neapolu, Bari oraz w Cagliari na Sardynii.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane