/  / Solarisy już w Belgradzie

Solarisy już w Belgradzie

Solaris|

W marcu przedstawiciele firmy Solaris Bus & Coach podpisali w Belgradzie z publiczną spółką przewozów miejskich umowę na dostawę 200 niskopodłogowych autobusów przegubowych Solaris Urbino 18. W piątek pierwszych 10 autobusów zostało oficjalnie przekazanych przewoźnikowi.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Zgodnie z harmonogramem, pierwsze autobusy dotarły do stolicy Serbii w pierwszej połowie sierpnia.  Dostawy następnych odbywać będą się w transzach: po 45 sztuk w sierpniu i we wrześniu oraz kolejno 50 w październiku i w listopadzie. Wszystkie Solarisy zostaną wprowadzone na belgradzkie linie autobusowe do końca 2013 roku.

Dostawy pierwszych autobusów do Belgradu zostały poprzedzone szkoleniami zorganizowanymi dla kilkudziesięciu pracowników GSP. Były to kursy zarówno kierowców, jak i pracowników serwisu, dzięki którym mogli oni bardzo dobrze poznać nowe pojazdy we flocie belgradzkiego przewoźnika.

Zgodnie z kontraktem firma Solaris będzie wspierać swojego klienta przez pierwsze dwa lata w prowadzeniu obsługi serwisowej. W tym celu przedstawicielstwo firmy Solaris w Serbii zatrudniło kilkunastu pracowników, którzy będą do dyspozycji GSP. Producent utworzył także na miejscu magazyn części zamiennych. Dzięki temu przewoźnik zyskuje pewność sprawnej i szybkiej obsługi serwisowej.

Zakup 200 autobusów dla stolicy Serbii możliwy był między innymi dzięki środkom z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, który sfinansował wart 64 mln euro kontrakt.

Przegubowe Solarisy wyprodukowane dla Belgradu są w pełni niskopodłogowe i klimatyzowane, spełniają normę emisji spalin Euro 5. W każdym z pojazdów zainstalowany został, składający się z 7 kamer, system monitoringu, gwarantujący najwyższy poziom bezpieczeństwa pasażerów.

Do tej pory w Serbii pojazdy marki Solaris są wykorzystywane w miejscowości Novi Sad, dokąd w 2011 roku zostało dostarczonych sześć autobusów Solaris Urbino12 napędzanych sprężonym gazem ziemnym (CNG).
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane