/  / Solaris wjeżdża do Wrocławia

Solaris wjeżdża do Wrocławia

Solaris|
null
© Solaris
null

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu otrzyma dzięki umowie dzierżawy 57 autobusów marki Solaris. Pierwsze pojazdy z zamówienia o łącznej wartości 75,5 mln złotych zostaną dostarczone z końcem sierpnia.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Nowe autobusy dla Wrocławia to 45 egzemplarzy Solarisa Urbino 12, a reszta to przegubowe Solarisy Urbino 18. Pierwsze wozy mają trafić do stolicy Dolnego Śląska w ciągu 150 dni od zawarcia umowy.

Oferta na dzierżawę autobusów została złożona w ramach konsorcjum Solaris Bus & Coach i Millenium Leasing. Polski producent ma już doświadczenie w realizowaniu zamówień obejmujących dzierżawę autobusów: tego rodzaju transakcje firma przeprowadzała m.in. dla poznańskiego MPK oraz klientów ze Szwecji.

Solaris zaoferował silniki spełniające rygorystyczną normę emisji spalin Euro 6. Wszystkie dostarczone do Wrocławia pojazdy będą całkowicie niskopodłogowe, czyli pozbawione jakichkolwiek stopni na całej swojej długości oraz przy wejściach. Dodatkowo autobusy wyposażone będą w funkcję przyklęku, która pozwala jeszcze bardziej obniżyć wysokość wejścia (ma to ogromne znaczenie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich czy rodziców z dziećmi w wózkach dziecięcych). Na przystankach, na których i to rozwiązanie byłoby niewystarczające, pomoże rozkładana rampa, po której można wjechać do środka.

W autobusach przewidziano specjalne miejsce dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Będzie ono zaopatrzone w konstrukcję do oparcia wózka i dodatkową poręcz z pasami, zapewniającymi bezpieczeństwo niepełnosprawnemu pasażerowi. Na odpowiednio niższej wysokości umieszczone będą również przyciski informujące kierowcę o chęci opuszczenia pojazdu na kolejnym przystanku.

Wszystkie przyciski znajdujące się w autobusach opisane zostaną dodatkowo alfabetem Braille'a.

O wyższy poziom bezpieczeństwa podróżujących zadba system łącznie aż 9 kamer, w tym również kamer rejestrujących obraz przed i za autobusem. Komputer pokładowy czuwający nad poprawnym działaniem wszystkich systemów pojazdu poinformuje kierowcę o najdrobniejszych usterkach.

Odpowiedni komfort podróżowania, nawet w najgorętsze dni, zapewni klimatyzacja całej przestrzeni pasażerskiej oraz miejsca pracy kierowcy. Przygotowana zostanie również instalacja pozwalająca zamontować biletomat.

Autobusy wyposażone zostaną w system informacji pasażerskiej, na który składać się będą dwa 19-calowe ekrany. Światła oraz oświetlenie wewnętrzne wykonane zostanie w ekologicznej i ekonomicznej technologii LED.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane