/  / Solaris numer 222 w szwajcarskim Winterthur

Solaris numer 222 w szwajcarskim Winterthur

Solaris Bus & Coach|
null
© Solaris
null

222. Solarisem na szwajcarskim rynku jest Urbino 12, który został niedawno zaprezentowany w szwajcarskim Winterthur. Przekazanie jubileuszowego Solarisa stanowi kontynuację współpracy z Miejskimi Zakładami Autobusowymi Stadtbus Winterthur, która sięga 2002 roku.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W pełni niskopodłogowy Urbino 12 to dokładnie 222. Solaris na szwajcarskim rynku. Martin Gruber, członek zarządu Solaris Bus & Coach, oficjalnie przekazał pojazd członkowi Rady Miasta i dyrektorowi departamentu usług komunalnych Miasta Winterthur, Matthiasowi Gfellerowi oraz dyrektorowi Stadtbus Winterthur, Thomasowi Niderostowi.

Firmę Solaris z Winterthur łączy długoletnia współpraca, która rozpoczęła się przekazaniem pierwszego autobusu ponad 10 lat temu, będącego jednocześnie pierwszym pojazdem polskiego producenta na szwajcarskim rynku.

Solaris Urbino 12 poprzedniej generacji został przekazany w 2002 roku i do dziś wozi mieszkańców szwajcarskiego miasta.

Jubileuszowy Solaris stał się jednym z 58 pojazdów spod znaku zielonego jamnika, jakie Stadtbus Winterthur posiada w swojej flocie. Oprócz 30 standardowych autobusów Solaris Urbino 12 i przegubowych Urbino 18 jeździ również 10 przegubowych trolejbusów Solaris Trollino 18.

"Przekazanie 222. Solarisa w Szwajcarii dla Stadtbus Winterthur, będącego jednocześnie przewoźnikiem posiadającym największą liczbę Solarisów w swojej flocie w tym kraju, to dla nas prawdziwy powód do dumy - powiedział Martin Gruber, członek zarządu Solaris Bus & Coach ds. sprzedaży, after sales, marketingu i zapewnienia jakości.

"Dziękujemy naszemu szwajcarskiemu partnerowi, z którym mamy przyjemność pracować już od 2002 roku, za okazane zaufanie. Ta długoletnia współpraca jest dla nas wielkim wyróżnieniem i stanowi jednocześnie źródło motywacji do dalszego działania na rzecz budowy autobusów, spełniających najwyższe standardy. Wyrażam głęboką radość z faktu kontynuowania tej długofalowej kooperacji"

Autobusy i trolejbusy Solarisa jeżdżą w 33 przedsiębiorstwach transportu publicznego na terenie całej Szwajcarii. W ostatnich latach polski producent umocnił się na trzecim miejscu wśród dostawców autobusów miejskich na szwajcarskim rynku.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane