/  / Solaris: Janusz Reiter przewodniczącym Rady Nadzorczej

Solaris: Janusz Reiter przewodniczącym Rady Nadzorczej

null
null

Z dniem 1 października właściciele Solaris Bus & Coach S.A. powołali Janusza Reitera na stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej. Wcześniej funkcję tę pełnił Ryszard Petru.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
"Janusz Reiter to osoba niezwykle ceniona za swoje dokonania zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. W szczególności dużym uznaniem darzony jest na rynku niemieckim, który stanowi dla nas kluczowy kierunek eksportu. Jestem przekonana, że jego dołączenie do struktur firmy będzie widoczną wartością dodaną oraz impulsem do dalszego rozwoju naszego przedsiębiorstwa - powiedziała Solange Olszewska, właścicielka firmy Solaris Bus & Coach.

Janusz Reiter jest ekspertem do spraw stosunków międzynarodowych. W latach 1990-1995 piastował urząd ambasadora RP w Niemczech, zaś w latach 2005-2007 był ambasadorem w Stanach Zjednoczonych. W latach 2008-2011 działał jako specjalny pełnomocnik Polski do spraw klimatu.

Janusz Reiter to założyciel i przewodniczący rady fundacji Centrum Stosunków Międzynarodowych. Był członkiem rad konsultacyjnych i nadzorczych firm polskich i międzynarodowych. Został odznaczony Krzyżem Wielkim Zasługi z Gwiazdą i Wstęgą Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane