/  / Solaris inwestuje w rozbudowę fabryki

Solaris inwestuje w rozbudowę fabryki

Solaris Bus & Coach|
null
© Tomasz Bielecki
null

Firma Solaris rozpoczęła rozbudowę jednej ze swoich fabryk w Środzie Wlkp. Inwestycja warta łącznie ponad 14 mln złotych ma na celu zwiększenie mocy produkcyjnych w obszarach budowy konstrukcji stalowych pojazdów komunikacji publicznej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Rozbudowa zakładu produkcyjnego w Środzie Wlkp. przy ulicy Kórnickiej rozpoczęła się w połowie lipca i zakończy w listopadzie bieżącego roku. Projekt zakłada powiększenie istniejącej obecnie w tym miejscu hali produkcyjnej o powierzchni 4 500 m2 do łącznej powierzchni 7 100 m2.

Ponadto zostanie rozbudowana o ponad 1000 m2 powierzchnia pomieszczeń socjalno-biurowych.

Rozbudowa części produkcyjnej hali oprócz nowych stanowisk na potrzeby wytwarzania szkieletów i oblachowania autobusów, trolejbusów oraz tramwajów przewiduje także powstanie specjalnych stanowisk warsztatowych do praktycznej nauki zawodu spawalnika.

Solaris współpracując ze szkołami zawodowymi kształcącymi uczniów w tym zawodzie. Dzięki omawianej inwestycji firma będzie mogła zaoferować uczniom warsztaty wyposażone w nowoczesne urządzenia spawalnicze.

Młodzież kształcąca się w zawodzie spawacza będzie mogła zdobyć w Solarisie praktyczne umiejętności, a w przyszłości znaleźć także zatrudnienie.

Nowa hala produkcyjna, podobnie jak jej poprzedniczka, zostanie wyposażona w najnowocześniejsze systemy filtro-wentylacji, która zapewni komfortowe warunki pracy spawaczom i ograniczy działania tzw. pyłu pospawalniczego.

W nowo utworzonej części socjalno-biurowej przylegającej do rozbudowanej hali powstaną biura, nowe szatnie, jak również stołówka pracownicza.

Wartość inwestycji dotycząca rozbudowy budynków to 10 mln złotych. Z kolei wartość wyposażenia hal w nowe urządzenia spawalnicze to ponad 4 mln złotych.

"Inwestycja pozwoli nam na zwiększenie naszych zdolności produkcyjnych. W jeszcze bardziej efektywny sposób będziemy wykorzystywać nasze zasoby. Poprzez tę inwestycję zwiększamy swoją konkurencyjność na rynku, mogąc reagować na potrzeby naszych klientów szybko i elastycznie - mówi Solange Olszewska, prezes zarządu firmy Solaris.

W chwili obecnej firma Solaris posiada cztery zakłady produkcyjne. Dwa z nich znajdują się w Środzie Wlkp: przy ulicy Brodowskiej, gdzie powstają konstrukcje stalowe tramwajów, oraz przy ul. Kórnickiej, gdzie produkowane są tzw. szkielety autobusów i trolejbusów. W Poznaniu przy ul. Wieruszowskiej odbywa się montaż końcowy tramwajów.

Z kolei w Bolechowie koło Poznania zlokalizowana jest główna siedziba firmy, w której ma miejsce montaż końcowy autobusów i trolejbusów.

Firma Solaris łącznie zatrudnia 2 200 pracowników w Polsce i ponad 300 osób w zagranicznych oddziałach.

Pojazdy marki Solaris w liczbie blisko 10 000 jeżdżą w 27 państwach.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane