/  / Solaris dostarczy do Rygi 300 pojazdów

Solaris dostarczy do Rygi 300 pojazdów

Solaris Bus & Coach|
null
© Solaris
null

Solaris Bus & Coach wzmacnia swoją pozycję w krajach nadbałtyckich. Przewoźnik Rigas Satiksme ze stolicy Łotwy zamówił u polskiego producenta 175 autobusów z napędem Diesla.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Solaris, we współpracy z czeską firmą Skoda Electric, dostarczy także to stolicy Łotwy 125 trolejbusów. Realizacja kontraktów przewidziana jest na lata 2014-2018.

Solaris wyprodukuje 175 autobusów niezależnie, natomiast 125 trolejbusów powstanie we współpracy z czeską Skodą Electric. Kontrakty dodatkowo zakładają opcję rozszerzenia zamówienia o 30%.

Podpisana umowa obejmuje dostawę 115 przegubowych pojazdów Solaris Urbino 18 oraz 60 autobusów w wersji dwunastometrowej. Autobusy będą wyposażone w silniki Diesla, spełniające najbardziej restrykcyjną normę emisji spalin Euro 6, która zacznie obowiązywać od stycznia 2014 roku.

Wszystkie trolejbusy natomiast zostaną dostarczone w wersji 18-metrowej.

"Jesteśmy dumni z obu podpisanych kontraktów i dziękujemy naszemu łotewskiemu partnerowi Rigas Satiksme, któremu dostarczamy pojazdy już od 2001 roku, za kolejny raz okazane zaufanie - mówi Martin Gruber, członek zarządu Solaris Bus & Coach ds. sprzedaży, after-sales, marketingu i zapewnienia jakości.

"Ta długofalowa współpraca jest dla nas potwierdzeniem jakości i niezawodności naszych autobusów oraz trolejbusów. Cieszymy się, że będzie ona w tak imponujący sposób kontynuowana".

Do tej pory firma Solaris dostarczyła na Łotwę 253 pojazdy, z czego 223 do Rygi. Są to zarówno autobusy, jak i trolejbusy.

Oprócz stolicy tego państwa Solarisy jeżdżą także w mieście Daugavpils.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane