/  / Solaris dostarczy autobusy elektryczne do Dusseldorfu

Solaris dostarczy autobusy elektryczne do Dusseldorfu

Solaris Bus & Coach|
null
© Solaris
null

Kolejne innowacyjne autobusy elektryczne marki Solaris zostały sprzedane do Niemiec. Dwa Urbino 12 electric będą w przyszłym roku dostarczone nabywcy z Dusseldorfu (firma Rheinbahn AG).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Silnik elektryczny o mocy 160 kW oraz baterie o pojemności 210 kWh pozwolą bez ograniczeń pokonywać autobusom całość zaplanowanych tras. Ładowanie baterii będzie odbywać się poprzez system Plug-in.

Dodatkowo pojazdy zostaną przystosowane do zamontowania w przyszłości specjalnego systemu bezobsługowego ładowania dachowego przypominającego w działaniu tramwajowy pantograf, który jest jednym z najnowszym rozwiązań zaprojektowanych przez inżynierów z Solarisa.

"Rheinbahn zawsze okazuje zainteresowanie nowymi technologiami i korzyściami z nich płynącymi. W naszych wyborach polegamy na praktycznych doświadczeniach, a także niezawodności nowych rozwiązań. Chwilowe mody nas nie interesują. Podejmując decyzje bierzemy pod uwagę prawdziwe korzyści dla środowiska naturalnego i wyniki ekonomiczne eksploatacji. Na tej podstawie działamy - podkreśla Dirk Biesenbach, członek zarządu Rheinbahn Dusseldorf AG, reprezentujący firmę.

"Bardzo cenię sobie współpracę z firmą Rheinbahn AG. To wymagający przewoźnik, który przestrzega najwyższych standardów jakości, a pasażerom oferuje równie wysoki komfort usług. Dlatego tak cenne są dla nas doświadczenia wspólnie zdobywane przy eksploatacji najnowszych technologii - mówi Małgorzata Olszewska, członek zarządu Solarisa ds. sprzedaży i marketingu.

W pełni elektryczne pojazdy polskiego producenta krok po kroku zdobywają coraz większe zaufanie klientów w Europie, którzy doceniając zalety i możliwości nowej technologii, stopniowo zastępują nią dotychczasowe, tradycyjne napędy spalinowe.

"Na kilka miesięcy po premierze dwunastometrowego 'elektryka' możemy pochwalić się już czterema sprzedanymi pojazdami w Austrii oraz Niemczech. Jestem pewna, że w krótkim czasie zwielokrotnimy tę liczbę. Na naszych oczach obecność autobusów elektrycznych w transporcie publicznym staje się faktem - dodaje Olszewska.

Polskie Solarisy są w Dusseldorfie dobrze znane. W skład floty niemieckiego przewoźnika wchodzi bowiem aż 78 autobusów, w tym 7 Urbino 18 Hybrid wyposażonych w zaawansowany napęd hybrydowy.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane