/  / Solaris dostarczy 40 autobusów do Pragi

Solaris dostarczy 40 autobusów do Pragi

Solaris Bus & Coach|
null
© Solaris
null

Solaris wygrał przetarg na dostarczenie 40 autobusów Solaris Urbino 8,9 LE dla miejskiego przewoźnika autobusowego w stolicy Czech. Pierwszych 10 sztuk polskich Solarisów zostanie przekazanych do końca tego roku.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Kolejnych 30 autobusów będzie sukcesywnie dostarczanych w trzech kolejnych latach.

Pojazdy marki Solaris są doskonale znane czeskim pasażerom. Eksport autobusów i trolejbusów z Polski spod znaku zielonego jamnika do Republiki Czeskiej trwa nieprzerwanie od 2000 roku: w tej chwili u 21 klientów jeździ ich już prawie pół tysiąca.

Solarisy są już obecne i rozpoznawane w Pradze, gdzie zostały zakupione przez prywatne firmy przewozowe. Tym razem po raz pierwszy polski producent wygrał zamówienie od publicznego operatora, który łącznie w swojej flocie ma około 1 200 pojazdów.

"Czechy były pierwszym rynkiem eksportowym naszej firmy i do dzisiaj jako kraj są jednym z głównych odbiorców naszych produktów. Cieszymy się z każdego sprzedanego tam pojazdu, chociaż niewątpliwie dostawa 40 autobusów do Pragi, która jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Europie, to szczególne osiągnięcie - podkreśla Małgorzata Olszewska, członek zarządu firmy Solaris ds. sprzedaży i marketingu.

Łączna wartość kontraktu podpisanego z Dopravni Podnik Praha to 162 mln czeskich koron (blisko 6,5 mln EUR).
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane