/  / Solaris dostarczy 200 autobusów do Belgradu

Solaris dostarczy 200 autobusów do Belgradu

Solaris Bus & Coach|
null
© Solaris
null

8 marca przedstawiciele firmy Solaris Bus & Coach podpisali w Belgradzie z publiczną spółką przewozów miejskich (GSP Belgrad) umowę na dostawę 200 niskopodłogowych autobusów przegubowych Solaris Urbino 18.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Kontrakt jest efektem wygranego przez polską spółkę przetargu, który pierwotnie dotyczył zamówienia 180 autobusów z tzw. opcją rozszerzenia go do 15%. Przewoźnik skorzystał z tej możliwości i ostatecznie zamówienie warte 64 mln EUR obejmie zakup aż 200 autobusów przegubowych oraz dostawę części zamiennych w dwuletnim okresie gwarancyjnym.

Realizacja kontraktu zaplanowana jest jeszcze w tym roku. Zgodnie z umową, pierwsze przegubowe Solarisy dotrą do Belgradu na przełomie czerwca i lipca, a dostawa wszystkich 200 pojazdów zakończy się w październiku.

"Bardzo cieszymy się z wygrania tego przetargu tym bardziej, że o tak duże zamówienie walczyli najważniejsi producenci z całej Europy. Oferta firmy Solaris okazała się jednak najlepsza - podkreśla Małgorzata Olszewska, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu. "Mimo, że nasza marka nie jest jeszcze bardzo dobrze znana na rynku serbskim, zapewniamy zarówno właścicieli GSP, jak i pasażerów w Belgradzie, że otrzymają produkt na najwyższym europejskim poziomie, który gwarantuje komfort i bezpieczeństwo podróżowania".

Do tej pory w Serbii pojazdy marki Solaris są wykorzystywane w miejscowości Novi Sad, dokąd w 2011 roku zostało dostarczonych sześć autobusów Solaris Urbino 12 napędzanych sprężonym gazem ziemnym (CNG).

200 przegubowych Solarisów dla Belgradu będzie w pełni niskopodłogowych i klimatyzowanych. Autobusy będą spełniać normę emisji spalin Euro V. W każdym z pojazdów dla bezpieczeństwa pasażerów zostanie zainstalowany system monitoringu składający się z 7 kamer.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane