/  / Solaris dostarczy 100 autobusów do Izmiru w Turcji

Solaris dostarczy 100 autobusów do Izmiru w Turcji

Solaris Bus & Coach|
null
© Solaris Bus & Coach
null

Przedwczoraj przedstawiciele zarządu firmy Solaris Bus & Coach oraz spółki przewozowej ESHOT z Izmiru podpisali umowę dotyczącą dostawy 100 niskopodłogowych autobusów miejskich marki Solaris.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Ratyfikowana umowa stanowi pierwsze zamówienie polskiego producenta na rynku tureckim. Przedmiotem zamówienia są autobusy przegubowe o długości 18 metrów.

Wszystkie pojazdy w pełni niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację posiadają napęd spełniający normę emisji spalin Euro 5.

Zgodnie z warunkami kontraktu wozy zostaną dostarczone do Izmiru w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

"Wygrana w przetargu na rynku tureckim, który jest niezwykle konkurencyjny i zdominowany przez lokalnych producentów, to dla nas ogromny sukces. Jednocześnie dostawa takiej liczby autobusów to duże wyzwanie i odpowiedzialność - powiedział Dariusz Michalak, wiceprezes firmy Solaris.

"Mogę jednak zapewnić zarówno naszego partnera biznesowego, jak i mieszkańców Izmiru, że już wkrótce będą mogli korzystać z produktów o najwyższej światowej klasie, o czym przekonali się już mieszkańcy ponad 500 miast w Europie i poza nią".

Firma ESHOT jest publiczną spółką zarządzającą i świadczącą dla Izmiru usługi publicznego transportu autobusowego. We jej flocie znajduje się ponad 1 600 autobusów, które obsługują łącznie 320 linii.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane